| ion_6478 a întrebat:

Iau rigevidon pentru prima data iar cand am ajuns la cele maron in primele 2(pilule maron in astea 2 zile)
zile am facut sex cu sotul meu, exista riscul sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rigevidon contine estrogeni, si ca orice anticonceptional luat prima data, are acoperire doar dupa primele 7 zile de la inceperea pastilutelor.de la inceperea bisterului cu pastilute pana la venirea primei menstre trebuie sa te protejezi.inainte de regevidon, ai mai luat si alte conceptionale fara sa le intrerupi, pana in momentul in care ai luat prima pastiluta de rigevidon? daca nu, inseamna ca poti avea nesansa de a ramane insarcinata.

4 răspunsuri:
| cristina_6456 a răspuns:

Esti protejata inca 7 zile de cand ai terminat cele albe alea maro nu sunt obligatoriu sunt 7 zile de pauza sau sa ii alea maro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iau rigevidon de aproximativ doi ani si am facut sex cu prietenul meu si cand luam pastilele maron...nu s-a intamplat nimic...nu am avut nici un fel de probleme pana acum...si nu au avut nici efecte secundare....acum depinde de organismul fiecaruia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mei am si eu o intrebare pentru voi, iau rigevidon pentru prima oara iar la a 9a pastila si-a dat drumu in mine, dupa nu sia mai dat, exista riscu sa raman insarcinata? raspuns urgent plz, mentionez ca le-am luat corect, pe fiecare seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tr sa t protejezi in primele 7 zile cand incepi sa iei pentru prima data ricevidon u ai ajs la cele maron asa ca nu poti sa ramai insarcinata.asta stiu eu