| Munteanu_Adelina_1998 a întrebat:

Ieri un baiat s-a împiedicat in fata mea de 2 ori.
Prima oara chiar s-a împiedicat, dar a doua oara a facut intentionat, iar eu m-am speriat crezând ca s-a lovit, iar cand s-a ridicat a zis " scuze ".
Cei care au vazut faza a zis ca ma place, eu ce sa cred?
P.S. unde ma duceam eu venea si el, se uita la mine.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ca ar trebui să mai aștepți și alte semne. Dacă te place cu adevărat va mai face și alte gesturi din care îți vei da seama. La unele din ele îi poți răspunde dacă vrei, de exemplu îi poți zâmbi înapoi când îți zâmbește etc. Nu are rost sa te duci să îl întrebi dacă te place, poate e timid și va da înapoi. Lasă-l să te cucerească, nu îi lua plăcerea.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uneori emoția întâlnirii cu o persoană generează lipsă de coordonare motorie și persoana face un pas greșit, și se împiedecă, chiar dacă nu are o denivelare unde pășește ca să justifice aceasta.
Și se uita la tine, și venea, te căuta. Da, chiar, ce crezi?

| Munteanu_Adelina_1998 explică (pentru sadrian46):

Pai tocmai ca nujj ce sa cred

| sadrian46 a răspuns (pentru Munteanu_Adelina_1998):

Dacă e din alt oraș, cum se împiedecă când te vede?
Când se împiedecă nu e lângă tine?

| Munteanu_Adelina_1998 explică (pentru sadrian46):

Eu mai merg la el in oras si cand ma vede se impiedica...

| sadrian46 a răspuns (pentru Munteanu_Adelina_1998):

Emoția când te vede ( te place) îi perturbă intens funcționarea creierului și pierde foarte scurt timp coodonarea musculară care determină echilibru în poziția bipedă. Așa pățește omul beat, care a băut. Așa de tare te place. Bietul de el. E îndrăgostit buștean.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai de unde să știi cu exactitate dacă te place sau nu.
Ar trebui să îl întrebi.

| Raducons a răspuns:

Cred ca este un prefacut, daca era un baiat serios incerca sa vorbeasca ceva cu tine doar nu vrea sa il abordezi tu, Fiecare are tactica lui de a impresiona

| danaieladaniela a răspuns:

Poate te place, poate nuhappy
Ar trebuii sa il intrebi tu, nu ai de pierdut nimic happy

| RomâniaUnită a răspuns:

Probabil ca te place, este f frumos um incearca unii baieti sa isi exprime sentimentele