| pinky_2290 a întrebat:

Imi apar de la soare niste pete rosii pe piept, pe burta si pe picioare. Din ce cauza apar si cum pot sa le fac sa dispara sau sa nu mai fie atat de vizibile?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Tin sa te anunt, ca esti alergica la soare (alergia poate sa se declanseze la orice varsta), stiu din proprie experienta, si eu sunt alergica. Desi ador soarele, se pare, ca el nu ma iubeste. oh go on Tot ce poti face, e sa stai cat mai putin la soare, iar atunci, cand o faci, sa folosesti o crema cu protectie UV foarte mare (30-50). Apropo, daca stai cateva zile in casa, adica nu te expui la soare, acele pete rosii vor disparea singure. Eventual, poti sa te dai cu o crema speciala de dupa plaja sau macar cu iaurt. Succes! peace signwinking

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@pinky, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

| lavynika a răspuns:

Stiam ca de la soare apar pete albe.Chiar nu stiu ce poate fi.Iti recomand sa te duci la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dermato