| florentinutzamea a întrebat:

Imi dati si mie un sfat,cum pot sa scap de timiditate, sunt o fire foarte timida,cand vreau sa spun ce gandesc,ce simt nu potcrying ma imprietenesc usor cu orice persoana,dar sunt tot timida,cand vreau sa imi spun punctul de vedere nu pot parca mar opri ceva, ma sperii repede de exemplu la o ora m-a scos profa la tabla si nu puteam sa scot nici un cuvand chiar daca stiam raspunsul, imi dati un sfat va rog.

3 răspunsuri:
| Mileycyrus_3073 a răspuns:

Timiditatea este o problema psihologica cu care toti ne intalnim la un moment dat. Este normal sa fii timid cand esti copil sau adolescent pus in fata unor situatii noi.
Uite un site care te poate ajuta
http://www.eva.ro/......-8487.html

fundita?:D

| Anonim00001 a răspuns:

Te-ai panicat. te-ai speriat de o data. Frica ucide mintea. Probabil ca te gandesti "Daca ma fac de ras, ce zic ceilalti?" Putin iti pasa de ce cred ceilalti. Se mai intampla sa te panichezi la ore, asta fac si eu, dar trece totul. trebuie sa ai incredere in tinehappy Daca vrei, poti.

| Anaxjokker a răspuns:

Nu trebuie sa-ti pese deloc de ce ar crede altii despre tine, incearca sa-ti spui parerea si ai incredere in tine, ai sa vezi ca nu va mai fi asa de greu sa vorbesti cu ceilalti, asa mi s-a intamplat si mie, dar am reusit pana la urma sa nu mai fiu timida.