| iubire_3980 a întrebat:

Imi place ciocolata calda mult insa nu prea pot sa beau din cauza ca dupa putin timp ma simt cam rau...beau cateva cani uneori dar acum beau vreo 2 pe zi. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Incearca sa renunti la o cana.nu e ok deloc sa bei atat d multa ciocolata calda.eu zic sa incerci sa bei una p zi si ca sa nu iti mai trebuiasaca a doua cana incearca sa o prepari cat d special poti tu.mai inainte am dau un fel d reteta... o sa iti zic si tie cum beau eu ciocolata caldatongue
prepar un plic d ciocolata calda asa cum scrie p ambalaj dar pun in el si frisca si ciocolata normala data p razatoare.ciocolata normala se va topii iar gustul d ciocolata va fi mult mai intens iar fisca va face totul mult mai cremos.
daca totusi nu poti sa renunti la o ciocolata calda atunci iti reomand si eu la fel ca bruneta laptele cu cacao.
app.cred ca motivul pentru care te simti rau este ca d obicei ciocolata calda este f dulce si probabil nu suporti dulcurile atat d mult.asa sunt si eu.nu pot sa mananc d ex miere sau cioclata sau orice altceva ce este mai dulce deoarece mi se face rau si dupa trebuie neaparat sa mananc si ceva sarat ca sa imi revin.

3 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Incearca sa bei o cana pe zi in niciun caz 2 sau mai multe ori daca nu fa'ti cacao cu lapte e super bun si nu iti face rau poti sa bei 2 pe zi dar nu mai mult e bine pentru tine. te pupic

| dorincosti a răspuns:

Este buna dar sa nu abuzezi de ea, eu daca beau mai mult de 2 plicuri ma doare capulbig grin.

| neacsumihai54 a răspuns:

Incearca sa bei doar o cana pe zi.