| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de cineva din clasa, dar imi este frica sa ii spun ce simt. cum l-as putea face sa se uite la mine? apropo colega mea este verisoara cu el insa nu ma ajuta foarte mult.noi vorbim, insa nu prea am subiecte cu care sa al atrag.

2 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Nu trebuie sa ii zici trebuie sa devi prieten cu el si incetul cu icnetul cei mai buni prioeteni nu poti sa ii zici salut ce mai faci vrei sa fi iubitul meu? trebuie sa va cunoastetiwinking]

bafta!

| mystik a răspuns:

Salut, Flirtul este arta de a fi seducator si irezistibil. Cuvinte, gesturi, priviri jucause te ajuta sa te simti bine in compania lui. Pentru a flirta nu ai nevoie de cunostinte ample. Daca ne place de cineva involuntar vom incepe sa flirtam. Urmareste-i privirea. Lasa-l pe el sa vina la tine, de aceea este barbat. Daca nu vine si esti sigura ca apropiindu-te de el nu te va respinge, mergi tu la el si surprinde-l. Daca nu ai un banc la indemana sau o gluma, poti pur si simplu sa te prezinti. Fa acel gest care te face pe tine sa te simti bine.Nu lasa impresia ca esti disperata. Este si o reclama... femeile simt barbatii disperati, la fel si barbatii.si ei profita din plin de asta. Nu fi prea disponibila si nu raspunde cu da la toate invitatiile lui. Ai grija ce iti doresti. Nu te lasa impresionata de un tip cu pantaloni albi, cu tricou colorat si gel pe par ce vine sa te intrebe daca te-a mai intalnit vreodata. De obicei ei stiu ca 7 din 10 femei le cad la picioare.Joaca-te cu firele de par si priveste-l din cand in cand. In cazul in care observi ca te priveste si el insistent, desprindete usor din multime si retrage-te "pentru a-ti trage sufletul" permitandu-i astfel sa se apropie de tine.
mult succes