| Stitch92 a întrebat:

As vrea un sfat: Am in clasa o colega si imi place de ea, si nu stiu cum sa ii spun asta (imi este frica de un refuz). Ea imi da de banuit cum ca si ei i-ar place de mine dar....Deci, cum sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Ma aflu in aceeasi situatie ca si tine T_T
Eu unul ma aflu in situatia asta de un an si ceva..la anul dau bacul si dupa nu stiu cand o voi mai vedea, deci mai bine m-as grabi.
Daca nu suntem siguri pe noi atunci nu vom reusi nimic. Daca iti da semne, nu profita de ele..stai calm si astepta ceva mai detaliat; dupa care, in functie de cum te simti, iti faci miscarea. Cu pasi mici sau mari, tu alegi(de preferabil mai mari). Eu ma gandesc dupa vacanta sa fac ceva. Fie ce-o fi.
Decat sa ii spun prea tarziu si atunci sa zica da. dar din cauza ca ea e la nu stiu ce facultate si eu la alta facultate sa nu ne putem vedea si sa nu putem fi impreuna, mai bine ii spun. Daca zice nu..atunci o sa fie un nu..Am sa trec in cele din urma peste.
Incercam? tongue

| Stitch92 explică (pentru RyugaHideki):

Da-mi id sa vorbim.....incercam, de ce nu? Asta ziceam si eu, mai bine sa ii spun, sa vad ce simte si ea pentru. mine.

| Stitch92 explică (pentru RyugaHideki):

Da-mi id sa vorbim mai indetaliat, si ca sa iti raspund la intrebare: incercam, de ce nu? Asta mi-am zis si eu, sa ii zic si sa vad ce simte si ea pentru mine.

| RyugaHideki a răspuns (pentru Stitch92):

ID pe privat.
Da. Apropo..sa nu asculti vreodata de ce spune cineva, atunci cand zice: Daca iti va spune nu, nu conteaza, fete sunt in lumea asta.
Pentru ca in momentul respectiv doar o fata exista..aceea de care iti place.

| d3nisa202 a răspuns (pentru RyugaHideki):

Eu ti-as da funda in locul lui daca as putea! tongue Ai spus exact ce trebuia! Sunt impresionatawinking!

10 răspunsuri:
| MisterAnswer a răspuns:

Sfatul meu (poate nu isi are rostul ) este sa nu iti faci gagica o colega...

| Yuyakee a răspuns:

Fi simplu si sincer, du-te la ea mergeti pe coridor(daca e la scoala) daca nu invit-o la un suc, la o plimbare, spune-i ca ai ceva sa ii spui, nu te teme de un refuz exista multe fete:* succes si astept un raspuns la cum a decurs totul:*

| elenaborosoiu a răspuns:

Hello! fetelor la place sa fie luate cu dulcegarii si nu trebuie sa iti fie frica de refuz, odata tot o sa ai parte de 1-2.Barfta!

| mihaela8005 a răspuns:

Eu nu cred ca as avea curaj sa-i spun in fata dar ar trebui sa ii spui tot ce ai pe inima, poate ea te simpatizeaza.Incearca sa te bagi pe sub pielea ei si pot ii vei intra la inima.Ai grija ce faci, si chiar daca te va refuza gandeste-te ca luumea inca nu s-a sfarsit sunt o gramada de fete in lumea asta

| Alex_7039 a răspuns:

Pai, intra in vorba cu ea, dupa care cere i idu-l de mess si poti sa ii zici ca o placi pe mess ca e mult mai usor. bftwinking

| ImiEsteDorDeMata a răspuns:

O inviti la un suc la o cofetarie la un local romantic. nu stiu. te descurci si o intrebi a si inca ceva sa nu uiti sa ai zaharelul la tinelaughingrolling on the floor