| popmirgea1999 a întrebat:

Imi place de o fata de de mult timp( din clasa a 9-a)

Acum suntem amandoi la facultate. In seara asta i-am zis ca ii cea mai frumoasa fata pe care am cunoscut-o vreodata. De mult ma gandeam sa ii zic asta. Am tot vorbit pe facebook si i-am zis dar dupa nu mi-a mai raspuns. Am procedat bine? De mult ma batea gandul asta sa ii spun. Chiar daca nu as fi avut nicio sansa la ea, i-am zis sa stie, chiar daca stiu ca nu am nicio sansa la ea.
Cum am procedat? e bine? nu m-am facut de ras? dupa ce i-am zis nu mi-a mai raspuns, nici nu cred ca a mai vazut mesajul(eu nu aveam de unde sa stiu, am sters imediat cum i-am zis conversatia

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-i timp de gandire. Din cand in cand mai fa-i cate un gest frumos: o floare, o ciocolata, o terasa, etc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tu, lasa sa vezi ce o sa se intample. A priceput ideea. Daca o sa fie de acord cu tine, o sa iti raspunda. Daca nu, mai da-te in vorba cu ea peste ceva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a vazut, si-a dat seama ca simti ceva pentru ea, depinde si cum ai formulat tu.Acum ea e surprinsa,de atata timp te stia ca fiind amicul ei,si deodata, ii zici ca simti ceva pentru ea(i ai zis indirect, dar i ai zis), acum ea se gandeste daca simte ceva pentru tine, poate are sentimentele neclare.Nu poti trece deodata de la amic,la iubit, daca ea nu se gandea ca simti tu ceva. Apoi, daca nu te place, se gandeste cum sa iti zica, ca sa nu te superi prea tare.O zi buna.