| popmirgea1999 a întrebat:

IMi place de o fata de de mult timp( din clasa a 9-a)
Acum suntem amandoi la facultate. In seara asta i-am zis ca ii cea mai frumoasa fata pe care am cunoscut-o vreodata. De mult ma gandeam sa ii zic asta, asa ca i-am zis-o, sa ii spu odata. Am tot vorbit pe facebook si i-am zis dar dupa nu mi-a mai raspuns. Am procedat bine? De mult ma batea gandul asta sa ii spun. Chiar daca nu as fi avut nicio sansa la ea, i-am zis sa stie, chiar daca stiu ca nu am nicio sansa la ea.

Cum am procedat? e bine? nu m-am facut de ras? dupa ce i-am zis nu mi-a mai raspuns, nici nu cred ca a mai vazut mesajul(eu nu aveam de unde sa stiu, am sters imediat cum i-am zis conversatiaa

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu prea cred ca ai procedat bine, dar oricum nu prea cred ca ar conta modul in care o abordezi, adica in toti anii astia cred ca si-a dat si ea seama, daca simtea la fel era fericita si incerca si ea sa faca ceva...

Am trecut si eu prin asa ceva si inca mai trec uneori laughing)

Eram odata cu o fosta prietena, sora ei mai mare si mama lor si fost si baiat care o cunostea pe sora ei putin timp, dupa ce a plecat maica-sa a intrebat-o daca ea nu vede cat tine baiatul ala la ea, ca si acum dupa ce au terminat facultatea el tot la ea se gandeste si ea a spus ca stie de mult si a incercat sa-i dea de inteles ca nu, dar n-a putut sa i-o spuna direct sau sa-i spuna sa nu o mai caute...

Am ramas socat dupa ce am auzit asta, adica mie mi s-a parut baiatul la inceput putin nebun, dar am zis ca poate n-a dormit suficient, nu-i doresc nimanui sa ajunga in situatia asta!

Cel mai bine e sa clarifici cu ea, e alegerea ta cum o faci...

| OldSoul a răspuns:

Ai cam dat-o cu bata-n balta...
Daca vrei sa fii cu o fata nu trebuie sa-i spui chestii gen "Ce frumoasa esti", nu ai idee cati alti tipi i-au mai spus asta inaintea ta, spunand asta tot ce reusesti sa-i demonstrezi este ca esti fix ca ceilalti, adic neinsemnati in viata ei, ceva ce poate gasi la orice colt.

| R0R0 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca te-ai facut de ras.Sa stie si fata ce gandesti si simti. Probabil e uimita de marturisirea ta si ii este frica sa mai iti scrie.