| Dackvareder123 a întrebat:

Imi place de o persoana, dar uneori cand trec pe langa ea si mai e cu cineva sau se uita in alta parte nici nu ma saluta. Eu nu pot sa ma bag in seama si sa o salut in timp ce vorbeste cu vre-o prietena de-a ei. Recent eram eu cu 2 prieteni si ea tot cu 2 prietene si am trecut unii pe langa altii fara sa interactionam. Unul dintre prietenii mei s-a uitat in spate si mi-a zis ca si ea se uita in spate. Oare nu ma baga in seama sau nu e atenta in momentele astea? Pentru intrebari suplimentare sunt la dispozitia voastra.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

O mare intrebare suplimentara:

De ce naiba nu intrii in discutii cu ea?
Ceva de genul ca fara sa vrei, o tot remarci. Si ti-ar place sa va cunoasteti mai bine.

Daca nu te duci sa vorbesti cu ea in mod direct si clar, atunci fii sigur, ca altul o va face.

Si ea il va accepta pe celalalt.

Si tu o sa continui sa te gandesti la ce ar fi putut sa fie si nu este.

Mai bine stii de la inceput daca este vreun viitor sau nu. Stii cum stai. Si de acolo poti sa iei diverse decizii.

De ce vrei sa stai in nestiinta cand ea s-a cam hotarat asupra ta, doar tie iti este teama sa accepti realitatea.

Fii indraznet. Nu te mai lasa pe langa. In viata trebuie sa ceri insistent ca sa ai.

Fa odata primul pas.

| Dackvareder123 explică:

Sa fiu mai clar:in general ne salutam (la scoala), am vorbit cu ea, ne-am dat likeuri la poze unul la altul dar doar uneori nu ne salutam. Deci nu e ca si cum nu ne-am cunoaste

| AbcAbvc a răspuns:

Buna, nu vreau sa te dezamagesc, dar presupun ca nu o prea incanti. Ai spus ca nici macar nu te saluta, de aici rezulta ca poate nici nu te cunoaste prea bine. Apoi ai spus ca s-a uitat dupa tine, deci probabil ar fi interesata sa te cunoasca. Dar gandeste-te ca tu trebuie sa o saluti, deci data viitoare salut-o apoi revino si spune-mi ce a zis. Incearca sa vorbesti cu ea, nu te emotiona laughing)... noapte buna!