| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Imi place de un baiat care e de treaba, se comporta frumos cu toti si e la locul lui. Insa 'problema' asta e! Se comporta frumos cu toti si nu stiu daca ma place sau nu.Cum ar trebui sa-mi dau seama? Fara raspunsuri gen "spune-i in fata" ca nu vreau sa fac primul pas, deocamdata! Multumesc.

3 răspunsuri:
| Biiskrem a răspuns:

Aștepți. Îl observi, în timp. Te arde la dorsal? Nu te mai grăbi.

| nimeniooda a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cat mai mult cu el, o sa ajungeti prieteni asabuni, probabil, incat o sa va dati seama cum sunteti voi cu adevaratwinking Fara sa te ascunzi si chestii in genul pentru ca el o sa observe ca nu-l bagi in seama deloc si o sa creada ca nu-l placi sad asa ca cel mai bine e sa devi prietena foarte buna cu el.Cum? Simplu ...Trebuie sa cunosti o persoana care e buna prietena cu el sau ruda si efectiv stai cu persoana aceea care automat sta u el si asa va imprietenti super bine, cu timpul ajungeti sa iesiti poate singuri pe afara si intr-un moment mai linistit fa putin flirt si daca esti draguta si de treaba, o sa mearga super binewinking

| ariamont a răspuns:

Pai, e destul de complicat.
Vezi daca se poarta mai diferit cu tine decat cu ceilalti. Uita-te in ochii lui atunci cand va salutati si vezi daca are o anume sclipire. Treci cu prietenele pe langa el, nu te uita la el, pune-le pe ele sa se uite subtil sa vada daca cumva se uita la tine pe ascuns.
Succes, si sa fii iubita!