| ingerashmeu a întrebat:

Imi place de un baiat care este cu 6 ani mai mare decat mine.si chiar daca am avut prieten acesta nu m-a facut sa uit el.nu stiu de ce dar cred ca ma potrivesc cu acest baiat mai mare ca mine cu 6 ani.este normal sa am aceleasi sentimente si dupa un an? adica oricat as incerca sa-l uit nu pot.cred ca e singurul care mi-a ramas in minte atata timp.si de fiecare data cand ma gandesc la el simt cum bataia inimii mele creste.

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Si el? Ce simte pentru tine?

| Mihaela1964 a răspuns:

Tu ai 16, el 22.Gandind logic el se gandeste la sex, tu nu inca.Aici e problema, nu diferenta de 6 ani dintre voi.Cauta ca prieten un baiat de varsta ta cu preocupari asemanatoare(adica de liceu), celalalt e probabil student sau lucreaza, deci are o alta sfera de preocupari decat a ta.

| ingerashmeu explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc pentru raspuns:*

| Mihaela1964 a răspuns (pentru ingerashmeu):

Cu mult drag.happy

| catablondu a răspuns:

Buna, 6 ani nu e o diferenta foarte mare, dar depinde daca te place si el si daca va potriviti. Probabil nu poti sa-l uiti pentru ca ii compare pe toti ceilalti baieti cu el si, el ti se pare mai ok decat ceilalti.

| SarosBogdan a răspuns:

Dai un cap in gura la inima ta laughing (glumeam)
Du-te la el si zi tot ce te doare, ca daca ti in tine nu poti face nimic.
Asa va fi mereu..."macar vezi ce reactie de vagabonta are"winking