| Diana498 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din scoala...si s-ar parea ca si el ma >place:" (asa mi se pare mie) de ex: trece mereu prin fata clasei mele si se uita inauntru laughing si doar cand sunt eu in clasa... cand trec pe langa el se "holbeaza" si pe unde sunt eu, e si el laughing cand dansez la ora de sport imi face cu ochiul:-x.Credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Probabil.Am si eu un gen de asta de coleg, dar o face doar de amuzament(nu si in cazul meu se parelaughing ). Oricum, da-i tu de inteles ca-l placi, baga-l in seama pe mess, intreaba-l cum i-a mai mers pe la scoala sau saluta-l si tu prin scoala.Asa am facut si eu(sunt exact in cazul tau) si acum se pare ca imi da el de inteles ca ma place(adica s-a intors roata, ma intreaba el intruna ce fac si ma tot intreaba daca am prieten). Depinde si de genul lui, daca e genul de baiat amuzant care vrea sa fie in jurul atentiei baga-l in seama, dar nu exagera si nici sa nu mari ca "salivezi" dupa fieacare privire pe care ti-o acordabig grin. Poti sa iti pui si prietenii sa mai aduca in discutie cand vorbesc cu el, sa te aduca pe tine in discutie, sa il intrebe ce crede despre tine, daca nu estu tu acolo, poate v-a recunoaste. Daca chiar iti place de el, nu astepta si nu iti face tu iluzii, actioneaza tu prima, poate el nu vrea sau nu are curaj sa o faca. Da-i tu de inteles ca il placi si iti va raspunde si el dupa ce o sa capete increderewinking

Succes!

5 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Da, cred da. Du-te si vorbeste cu el, bagate in seama cu el daca vezi ca el nu, nu te baga.BaftAhappy

| anqutsel a răspuns:

Asa mi se intampla si mie.si am aflat ca ma place.deci clar te place:X

| deUts a răspuns:

Pai eu asa cred.

dar totusi incearca sa intri in vorba cu el.

sa fitsi prieteni.sh mult mai mult decat prieteni. daca il plaki.

niciodata nu se stie.cum e vorba aia.

funda?

| Kidda2 a răspuns:

Dap sigur te place
dar...inkearka sa vb ca el...despre voi; x
spune-i ca il plaki sh ca ai vrea sa stai ca el
sper ca te'am ajutat
funda?:d

| Napolitanăă a răspuns:

Clar da:X