| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Imi place de un baiat din fosta scoala.si lui ii place de mine dar nu prea stie cum sa ma abordeze si mie imi e frica sa fac primul pas sad deci l-am facut o data. ultima data de fapt sad a fost un fel de banchet(stau in alta tara) si eu ieseam cu o colega din scoala(se sfarsise banchetul) si el era singur in fata scolii si fuma. apoi el i-a zis colegei mele pa a imbratisato( asa facem toti intre noi) apoi s-a uitat asa la mine.eu parca stiam ca n-o sa-l mai vad niciodata de acum incolo si am facut eu primul pas el statea pe loc si nu stia ce sa faca si cand m-am indreptat spre el sa il imbratisez el mi-a zis ceva de genu" vino aici" si apoi ne-am imbratisat si am plecat cu prietena mea... oare am procedat corect? sau trebuia sa-l las pe el primul sa vina la mine?

3 răspunsuri:
| Saya555 a răspuns:

Buna...pai eu cred ca ai procedat corect. nu e o regula cine trebuie sa faca primul pas. Depinde cine e mai indraznet: fata sau baiatul. Pare ca tu esti mai indrazneata, de aceea trabuie sa faci tu primul pas. deci nu astepta de la el propuneri, ci fa tu propuneri.

| Atudose a răspuns:

Ai procedat f corect, nu ai gresit cu nimic. Ma acum depinde si de caracterul lui. Dar daca il cunosti bine si stii ca ii place de tine, du-te la el si spune-i ca vrei sa ii zici ceva.
Apoi pupa-l pe obraz, motivand ca prietena ta ti-a zis ca nu ai tupeu. Si poti spune ca ai facut primul pas :* Iar apoi se va cunoaste, ca daca te place urmatorul pas il va face el, daca nu va fi indiferent. Incearca sa lasi orgoliul de o parte si sa faci tot ceea ce poti, ca sa nu ai regrete mai tarziu. Pana la urma, daca nu ai de catsigat nici de pierdut nu aiwinking. Sper ca te-am ajutat:

| BuuBu_8847 a răspuns:

Ai rocedat corect...parerea mea ai facut ce trebui si baieti sunt fricosi cate o data cum iti este tie frica asa sunt si ei incearca sa il intrebi daca nu s-a suparat...