| lore_9594 a întrebat:

Imi place de un baiatstraight face e cu 3 ani mai mare decat mine.Imi e rusine sa ii spun ceea ce simt pentru ca nu stiu cum poate reactionastraight face. Pe mess vorbim, nu foarte mult, dar vorbim, iar cand ne intalnim ne salutam si eventual ce facistraight face? si atat.straight face nu stiu ce sa fac. sfatuiti-ma, va rog! multumesc:*

2 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ce faci?
Bine. Tu?
La fel.
Ok.Pa .asta e conversatia voastrá? Poi nu stiu daca poate cineva sa-si dea seama ca tu il placi.Cred ca un pic de atitudine nu stricá. Incearcá sa discuti cu el pe mess despre ceea ce ii place, genul fetelor care il atragwinking.si daca are vreun gram de simpatie fata de tine, iti garantez ca vei simti asta din spusele lui.
Nu trebuie sa faci o abordare directá. un pic pe ocolite si cu putiná tacticá e al tau. sper big grin

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu, sa nu ii spui ceea ce simti, pe urma si-o va lua in cap si va profita de chestia asta.

Incearca sa povestesti cu el cat mai mult; ce-i place sa faca in timpul liber; daca are hobbyuri; ce muzica ii place; unde ii place sa iasa afara, in ce localuri, daca este pasionat de vreun sport.
Sunt foarte multe de povestit cu un baiatlaughing.
Fa-ti curaj si cheama-l afara intr-o zi! Nu trebuie sa fi timida, doar tu insuti; nu e nevoie sa il impresionezi cu absolut nimic.
Si crede-ma, daca te place, va lua el initiativa.

Bafta!