| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat... e la scoala cu mine si vorbim pe mess si la scoala ne privim, ne zambim...ne salutam...mai vorbim... dar nu stiu ce simte pentru mine.si eu nu vreau sa ii spun ce simt pana nu sunt sigura de sentimentele lui. e un baiat foarte de treaba... Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| anyk a răspuns:

Daca ai ocazia sa vb cu el incearca intr-un mai subtil sa afli daca simte ceva pentru tine. Dar sa stii ca un baiat daca nu este sigur ca o fata il place nu ii va spune nimic pentru ca nici lor nu le place sa riste sa fie respinsi.Asa ca eu cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa vb cu el

2 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Asteapta sa faca el primul pas!
Daca te place si te vrea, o va face...!
Daca nu, arata-i discret ca il placi..si vezi ce reactie are.
Daca si el te vrea, o sa fiti impreuna, daca nu..., nu forta nota, continua sa ramaneti amici....nu se stie niciodata!
winking

| petru a răspuns:

Firesc, este sa discutati cu dumnealui deschis, insa numai daca considerati ca este timpul unei relatii de viitor. Altfel in viata cineva, unul din doi, trebuie sa aiba si indrazneala. Desigur ceva durabil (in asemenea cazuri)se cladeste cu bunatate /tact/si cu iubire sincera