| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Imi place de un tip, doar ca nu ma descurc prea bine la flirt. In fiecare pauza trec pe langa cls lui( si pentru ca baia fetelor e langa sala lor), iar cand vb eu il imbratisez si ii zambesc, dar nu stiu daca el ma place, probabl ca e mai timid. acum o saptamana l'am intrebat daca vine pe jos acasa si a zis ca da iar cand sa plecam a zis ca merge cu autobuzu. Ce as putea sa fac sa'mi dau seama daca ma place, sau sa'si dea seama el ca il plac.

Nu vreau raspuns gen spune'i si gata, sau intreaba'l si gata, pentru ca sunt f timida

Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Cel mai bine iti dai seama din gesturi. Incearca sa nu il mai imbratisezi, sa vezi daca o va face el. Zambeste-i mai putin, poate asta il va face sa vina la tine sa te intrebe daca e totul ok cu tine. Nu te baga prea mult in sufletul lui fiindca barbatilor nu le place asta. Lasa-i timp, spatiu si o sa fie bine. Nu incerca sa pari disperata ca unora chiar le place sa stie ca fetele sunt dupa el. Ii face sa se simta mai masculini. So... vorbeste cu el(mess, fb, mesaje, sau iesiti in parc) dar nu mult si prost. Daca faci astea iti vei da sg seama daca e bun de tine sau nu/ aca vrea sa fie cu tine sau nu. Bafta

1 răspuns:
| Cristi112 a răspuns:

Paii nici eu nu sunt un maniac in a agata fete... dar eu iti spun ca in primul rand sa comunici foarte mult cu el. cerei id`ul de mess sau facebook`ul. dupa ce vorbiti 2-3 zile cere`i numarul de telefon si vorbeste seara cu el ..de ex intreaba`l ce probleme are. daca e binee..si continua un timp tot asa si apoi intreaba`l daca vrea sa fie cu tine. ca sa nu ramai la`` sa aflu daca ma place`` fii cu el si gata happy