| Cristina_4167 a întrebat:

Imi place matematica, logica, psihologia... la ce profil ma sfatuiti sa dau? :-) funda!

Răspuns Câştigător
| georgy10 a răspuns:

Buna! Pai vad ca, de exemplu logica si psihologa sunt mai mult de uman si poti sa te duci la uman.Dra uite iti dau unn sfat prietenesc du-te la profilul mate-info pentru ca acolo esti apreciat mai mult, crede-ma pe mine, sunt profesori mult mai buni si se invata matematica fizica si informatica la greu si se face si logica si psihologia, dar dai bacul la mate, info fizica si romana pe cand la uman dai bacul la romana la istorie sau depinde cum e liceul, la latina, si parca la o limba straina nu mai stiu sigur.Dar vezi la ce ai avut note mai mari in generala sau care iti place ai mult. Daca nu-ti place romana sau istoria nu te duce la uman, daca nu-ti place fizica sau informatica nu te duce la mate-info.La stiitele ale naturii nu te sfatuiesc. Uneori depinde si de liceu, dar uneori cei de la stiintele ale naturii nu sunt la fel de bunii ca cei de la mate-info sau uman, adica filologie.Deci bafta.Eu trec acum a 10-a si mie mia foast greu sa aleg.Mie imi placeau limbile straine si vroiam sa ma duc la filologie dar m-am dus la mate-info si este destul de bine.Noroc! Fundita?

1 răspuns:
| RoooneyThePuf a răspuns:

Daca iti place logica si psihologia, te sfatuiesc sa dai la filologiehappy