| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la un liceu la stiinte sociale si as vrea sa ma transfer la alt liceu la filologie pe semestrul 2, dar nu sunt sigura, ce sa fac? Sa ma transfer la filologie sau sa ma transfer la profilul meu adica la stiinte sociale? Ma gandesc ca la filologie este o colega de-a mea si ma voi acomoda mai usor cu viitori mei colegi si fac si matematica pana in clasa a 10, pentru ca nu prea ma descurc la mate, pe cand la stiinte sociale fac mate pana in clasa 12 si imi e cam teama si cu acomodarea, asa la filo mai cunosc pe cineva. Nu stiu ce sa fac? Care profil este mai bun? Cat de grea este latina la filo dar si logica psihologia economia filozofia la stiinte sociale? Sfatuiti-ma, va roooooooooooooog.

1 răspuns:
| Quiss a răspuns:

Stiinte sociale clar! E cel mai lejer profil si e foarte fain. Bine, daca nu-ti place economia, intr-a 11-a iti vei blestema zilele si pe profa cu tot ce-ti vine-n minte [trust me], dar se merita. Logica e faina, psihologia la fel, desi e cam mult de invatat. Eu sunt la stiinte sociale si daca as fi sa ma mai inscriu o data la liceu tot la profilul asta m-as duce. Plus ca mate faci doua ore si m5, adica cea mai slaba matematica, ceea ce eu zic ca e rezonabil [nici mie nu-mi place].
Cat despre colegi...Nici eu nu cunosteam pe nimeni cand am intrat, dar vei vedea ca la liceu lumea e dezghetata si totul va fi ok. Pot sa garantez ca nu vei regreta daca vei ramane la stiinte sociale big grin.