| anonim_4396 a întrebat:

Imi place o fata...de varsta mea *14* e cu mine in clasa...am incercat sa ii spun ce simt dar ei nu ii pasa! II plac baietii mai mari... dar din cate stiu au cam dezamagit-o... Oare sunt eu prea mic? sau problema este ca sunt cu ea in clasa...si poate nu ii place ideea de a fi cu un coleg?

Răspuns Câştigător
| kayan a răspuns:

Eu cred ca habar n-are ce vrea, cum e si normal la 14 ani. ii plac baietii "mai mari" pentru ca a auzit ea niste basme cum ca aia sunt mai maturi... dar la urma urmei e o atractie fireasca. cred ca si tie iti plac fetele mai mari, nu? doar ca iti lipseste increderea in sine ca sa si incerci sa fii cu una dintre ele. pentru colega ta e mai usor fiindca e fata si "are cautare" printre baietii aia mai mari.

sfatul meu: nu te mai considera "prea mic"... nu exista asa ceva! la 14 ani ai tai, o fata de aceeasi varsta cu tine (sau chiar mai mare) e perfecta...trebuie doar sa ii arati ca esti un baiat cu capul pe umeri, increzator in propriile calitati. n-o mai baga tot timpul in seama (incearca sa fii cat mai degajat cand esti in compania ei), foloseste-ti simtul umorului (dar distreaza-ti ceilalti colegi sau prieteni si nu pe ea) dar nu exagera, fii si serios cand e cazul. fii cat mai relaxat si gandeste-te ca nu e sfarsitul lumii daca fata asta te refuza. o sa-si dea seama mai tarziu ca de fapt esti un baiat ok... cand probabil va fi prea tarziu si tie iti va place de altcineva laughing

Nu e nici o problema ca sunteti colegi de clasa... daca o placi, n-o sa te saturi asa repede de ea... plus ca nu trebuie sa te intereseze pe tine ce zic colegii, nu ei sunt importanti! cat despre profesori... ei au alta treaba, nu stau sa-ti numere tie relatiilewinking

tine minte: fetele sunt si ele oameni! niste oameni mai ciudati, ce-i drept, dar totusi oameni! laughing

10 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Incearca sa vorbeshty cu ea si intreab-o de ce nu i-ar placea sa fie cu tine doar meritzi si u un raspuns

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

M-am lovit si eu si multi altii de aceeasi situatie. Fetele in general prefera baieti mai mari, mai ales la varsta asta. Cu fata din clasa cred ca nu sunt sanse, incearca sa te uiti macar dupa fete dragute din alte clase si sa faci o impresie buna. Trebuie sa pari sigur pe tine, dar nu increzut! Incearca sa iti faci si prieteni mai mari, stai cu ei si o sa mearga de la sine, dar trebuie sa ai rabdare. Fii ingrijit si nu te purta ca si cum ai cersi atentie sau dragostea lor, pentru ca asa nu o sa primesti, asa cum tu vrei sa fii cu cea mai frumoasa din clasa, ele vor sa fie cu cei mai "cool" din liceu. Ala o sa fii tu daca inveti atitudineawinking

P. S. Si vezi ca tigarile, bautura sau alte chestii de genul asta nu te ajuta chiar daca o sa vezi pe altii mai mari si o sa ti se para asa mai incolo. Nu incepe, e o capcana in care eu am cazut si nu merita, sunt nasoale si apoi te obisnuiesti.

| Ruxyana a răspuns:

Pff...incearca mai intai sa-i fii prieten si apoi iubitwinking
ce este cel mai important incearca sa o faci sa inteleaga ce simti pentru ea. poate ca si ea are aceleasi sentimente ...cine stie.:s...
multa bafta si succes in continuarehappy:p

| kayan a răspuns:

Bafta! winking

| WhiteWings a răspuns:

Cred ca din cauza ca sunteti si in aceeasi clasa acum fetele au alta mentalitate prefera sa stea cu baietii cat mai mari si din relatiile astea nu au nimic de castigat

| mitzulik a răspuns:

Daca ai incercat inseamna ca nu ai incercat cum trebuie. Baietii se maturizeaza mai greu, de asta fetele prefera baietii mai mari... Ofera-i ajutorul, atunci cand are nevoie, cauta sa fii in mod discret in jurul ei, nu o agasa, nu insista. Potrivit ar fi sa ai un comportament cat mai placut pentru tine, natural, cat si pentru ea, ca sa-si dea seama cat de mult o placi si conteaza ea pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ceea ce priveste "ideea" de a fi cu un coleg de clasa...nu prea sunt pro...gandeste-te ca trebuie sa va "suportati" 4 ani de zile... daca va despartiti? Mai faceti fata si barfelor colegilor...si privirilor profilor...fiindca profii isi dau seama, desi tu nu crezi... ar fi cam jenant straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cristacheceliute stai linistit...nu o sa cad in aceste "vicii"... Ai dat niste sfaturi super folositoare...iti multumesc... si cred ca voi face ce ai spus tu si @kayan
@kayan Pentru ca te-ai straduit sa dai un asa frumos raspuns...si chiar m-a ajutat mult...iti voi acorda Raspunsul Castigator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut NightKill, ar putea fi chestia ca sunteti colegi de clasa si poate te vede ca un prieten, un coleg si numai atat.stii tu... nu prea e bine sai spui unei fete cati place de ea, ca esti innebunit co iubesti... odata ce iai spus toate astea deja ai pierduto, pentru ca tu i te-ai oferit pe tava si deja te are la picioarele ei. fetelor ca si baietii le plac sa lupte pentru baiatul(fata) pe care il plactu trebuie mai intai s-o innebunesti.sa flirtezi cu alete fete de fata cu ea si o sa vezi cum o bagi in boale adica ii dai de inteles ca deja ai uitato, ceea ce nu-i cam place si o sa inceapa ea sa umble dupa tine.Si NightKill sa-ti spun o regula de aur niciodata sa nu-i spui "te iubesc" pentru ca i momentul ala deja ai pierduto. ei ii place sa lupte pentru iubire nu sa i se ofere.iti spun chestiile astea pentru ca si eu sunt fata si mi s-a intamplat chestia cand mi-a spus ca ma iubeste si deja incepeam sa nul mai plec.Acum trebuie sa mai ai si niste smecherime in tine ca sa-ti iasa. sper ca ai inteles ce ai de facut.succes.oricum nu uita ca eplina lumea de fete. mai ales in scoala asa ca ai de unde alege.

| mikaela1993 a răspuns:

Eu cred ca pe ea nici nu o interesezi! Fa-te si tu mai frumos si o sa vezi.Si eu am fost in clasa a 8 cu colegul meu de banca si nu mi-a fost rusine deloc.Bafta!