| Lilia2621 a întrebat:

Am o problema, in ultimul timp m-am schimbat foarte mult, nu stiu ce-i cu mine, nu ma mai recunosc! Mereu preferam baietii mai mari decit mine cu vreo 3-4 ani, insa acum am o ciudata atractie fata de un coleg de clasasad, ei bine el este cu jumatate de an mai mare decit mine, dar faza e ca cu vreo doua saptamini in urma imi venea sa arunc cu ceva in el, il uram foarte mult, insa acum simt ceva diferit! El mereu se leaga de mine, de mult timp ma anina, spune ca sunt o fata cool, nu ca restul fetelor din clasa, mereu ma intreaba nr meu de telefon, skipeul meu, insa eu niciodata nu i le dau. Exista posibilitatea sa ma placa, sunt sigura doar 45 %. Dar nu asta e ideia, nu-mi pasa daca ma place, ideia e ca in ultimul timp mereu intreb de el, ma simt bine in preajma lui, mereu la ore ma gindesc la el fara sa-mi dau seama, Nu vreau sa ma indragostesc de el, cum sa ma trezesc la viata, sa cobor cu picioarele pe pamant si sa il urasc cum il uram mai inainte. In plus am prieten, pe care nu-l plac deloc, chiar daca incerc asta din greu, Ce sa fac, dati-mi sfaturi, ce ati face voi in locul meu,,, va rog ajutor! FUNDITA

2 răspunsuri:
| Relax_7124 a răspuns:

In primul rand dragostea nu tine de varstawinking niciodata nu a tinut, asta e te-ai indragostit de colegul tau si gata (nu-i nici o problema sau nu-i nimic in neregul ac te-ai indragostit de unu de varsta ta) si faza cu uratu reciproc stii bine ca plus cu minus se atragwinking

sper ca te-am ajutat cumva si ca te-am ajutat sa intelegi ca nu-i nimic in neregula cu dragostea

funda?puppy dog eyes

| BomboanaCuCaramell a răspuns:

Pai adolescenta e facuta ca sa te definesti kwm o sa fii tw ca adult. si e logik ca kateodata sa te schimbi radical. si de la ura la dragoste e un foarte mik pas. de ce nu vrei sa fii cu el pentru ca e clar ca si el te place. dar fii atenta ca si de la dragoste la ura e doar un mik pas. in rest distreaza'te ca doar o viata aiwinking