| BuBu_3625 a întrebat:

Imi place un inel de argint, ce sa fac sa-mi conving parintii sa mi-l ia de ziua mea?! Ca eu sunt mai "rebela" si tata nu vrea sa port inele dar mama vrea ce fac?thinking FundaaakissMersii!kiss

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Hai că-i tare.
De ce să nu porţi un inel?
Ia spune-le, e de ziua ta, vrei ceva valoros de care să ai grijă, care să aibă cu timpul şi o valoarea sentimentală. Să-ţi aducă aminte întotdeauna că la anii pe care i-ai împlinit atunci, părinţii tăi au început să aibă mai multă încredere în tine, că ţi-au dăruit acel inel happy (la mulţi ani, apropo big grin)
Şiii, e chiar mai uşor, munca asta de convingere trebuie să o duci doar cu tatăl tău, pentru că mama e deja de partea ta. Ea sigur o să înţeleagă.
Şi bineînţeles, dacă îl vei primi, să ai grijă de el happy Nu e o chinezărie, e o piesă de argint, care cum spuneam, în viitor poate va însemna ceva pentru tine.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spunele ca vrei si tu acel inel doar va fi ziua ta nu are cum sa iti spuna nu.

| RoxxuInna a răspuns:

Poi la mine merge daca merg cu mama pe la magazinul acela si ii zic,, Oau ce super este...of ce as vrea si eu sa primesc asa ceva de la cineva.mai ales de ziua mea'' asa merge mereu la minebig grin

| adyady3 a răspuns:

Lasa in camera ta cand pleci la scoala, pe birou un indiciu care sa le dea de inteles ce vrei de ziua ta. ceva gen un bilet cu ce vrei de ziua ta sau o poza cu inelul.sau sa le faci aprpouri parintilor, de genul ca prietena ta are un inel nou care arata super si ca ti-a zis ca ti-ar sta bine si tie cu el. sper ca te-am ajutat.