| NothingIsImpossible a întrebat:

Imi puteti da exemplu de o tara sau mai multe in care se vorbeste engleza si scoala este usoara? Dau funda

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. îți ofer câte una de pe fiecare continent:
1. U.S.A. (Nord America)
2. Mare Britanie{sunt mai multe țări}(Europa)
3. Sud Africa(Africa)
4. Australia(în zona Asiei)
5. Insulele Falkland(Sud America)
Școala datorită infrastructurii, în teorie este mai ușoară.

3 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Țara de origine a limbii engleze e Anglia de aici și numele.
Țări unde se vorbește limba engleză: Anglia care se mai numește și Regatul Unit al Marii Britanii și al Irlandei de nord ce cuprinde și Scoția, Statele Unite ale Americii, Australia, Canada etc.
Școala e ușoară dacă îți place.

| PedoBarbie a răspuns:

Țara de origine a limbii engleze e Anglia de aici și numele.
Țări unde se vorbește limba engleză: Anglia care se mai numește și Regatul Unit al Marii Britanii și al Irlandei de nord ce cuprinde și Scoția, Statele Unite ale Americii, Australia, Canada etc.
Școala e ușoară oriunde dacă îți place să înveți.

| lBroken69 a răspuns:

Marea Britanie,Australia, Canada, SUA, Ţara Galiilor, Scoţia.