| Sndnxnska a întrebat:

Imi puteti da idei despre ce sa scriu pe blogul personal? Multumesc!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum sincer, sincer: ce te-a determinat sa-ti faci un blog, daca nu ai habar sa scrii nimic in el?
Mai bine iti gaseai ceva de munca, daca tot ai timp liber, macar scoteai ceva banuti, fara sa pierzi timpul degeaba.

| Sndnxnska explică (pentru Violleta2022):

Am 16 ani happy Si cred ca esti constienta ca la un moment dat, toti bloggeri intra in pana de idei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sndnxnska):

Ce ma surpinde pe mine este ca, unii au talent sa scrie, altii nu au, iar culmea-i ca taman aia care nu au, se apuca sa-si faca bloguri... si colac peste pupaza, ii paraseste si inspiratia. Adevarat ginion, mai gogule! happy

Daca ti-ai facut blog personal, scrie despre viata ta si tot ce tine de ea, cine iti intra in viata, in casa, in suflet sau in banca, despre parinti, frati surori si rude, bunici, pitici, pisici si caini, despre masini si biciclete, despre visele avute noaptea, despre polutii si mastur-bare, despre placere si frica, despre repulsie si cunoastere... dupa cum vezi, un scriitor adevarat, nu ar putea ramane niciodata in pana de idei, pentru ca, este o lume atat de vasta despre care poti sa scrii acolo... trebuie doar sa asterni cuvinte, unul dupa altul, asa cum ti se intampla tie in viata, ceas de ceas, minut de minut, secunda de secunda, cu bune si rele, cu trairi si emotii, cu unicitatea momentului, cu absolut orice iti trece prin cap, pana si despre pantofii uzati care-i porti zilnic la scoala, poti sa faci o poveste intreaga.

| Sndnxnska explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos pentru raspuns, dar mi ar placea sa nu mai faceti afirmatii de genul, din care reiese ca eu nu am talent, fiindca nu mi ati citit blogul happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sndnxnska):

Nu ai fost foarte clar in mentiunea de mai sus, referitor la "....afirmatii de genul..." De care gen vorbesti?

GENUL - poate fii de 3 feluri: masculin, feminin si neutru.
In cazul tau, despre ce gen este vorba, in afirmatia la care faceai referire?

| Raniaa a răspuns:

Scrie despre ce te pasionează pe tine, despre ce ai vrea să citești.

| ychigo a răspuns:

Despre pisici!

| UnTipMisto a răspuns:

Daca e personal... despre tine, despre experiența ta zilnică, despre ce îți place sau displace. Un blog personal este ca un jurnal personal numai ca are o introducere, cuprins in care sa includă concluzii, încheiere (morala). Scopul acelui articol.
Daca îți dorești cu adevărat, Reușești. Succes.

| StefanStefan3000 a răspuns:

Top 5 diete care te ajuta sa slabesti...idk