| mmsdjs a întrebat:

Imi puteti explica de ce Rose din Titanic la sfarsitul filmului a a runcat lantisorul albastru in apa? pentru ca vrea sa il uite pe cal si sa nu mai aibe vreo amintire cu el sau? ca nu am inteles de ce l-a aruncat.

Răspuns Câştigător
| xPamPamParaam a răspuns:

Dupa mine cred ca l.a aruncat pentru ca ar trebui sa stea acolo unde ii este locul [ sti, lantisorul se numea Inima Oceanelor ], dar si pentru a uita de Call

3 răspunsuri:
| Q69 a răspuns:

Dupa cum stim ...majoritatea filmelor se termina in "coada de peste"
fiecare poate interpreta cum vrea
in mod normal cand vrem sa uitam ceva ..aruncam ce ne aminteste de acel ceva
parerea mea este ca ea cum nu a put sa fie cu el dar nici sa se arunce in apa pentru a face asta
arunca lantisorul si si simbolic prin lantisor se afla si ea langa el

| LittleLuciane a răspuns:

Si eu sunt de acord cu ce a zis MaDDe..si app vezi ca e astazi titanicul pe protv la 20:30

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Chiar nu stiu, probabil a vrut sa il uite pe "cal", dar poate intelegi daca vezi din nou filmul : este de la 20:30 pe PROTV, da chiar acum reclama laughing