| Alone_1992 a întrebat:

Nu am inteles sfarsitul filmului The Ward. Mi`l puteti explica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut si eu filmul mai de mult si tin minte ca se termina in pom...Din ce am inteles,Kristen aia nu exista, era o inventia a mintii lui Alice, ea imbolnavindu-se psihic in urma traumei pe care a suferit-o la casa aceea care luase foc.Si uratania aia de o tot urmarea era fantoma sa.Mi se pare ca pana la urma,doctorul care avea grjia de Alice reuseste sa o trateze folosind hipnoza,insa in final,dupa cum ai vazut,cand Alice deschide dulapul aceasta ''Kristen''reapare si o sperie din nou pe biata fata.
Si Alice isi omorase de fapt colegele de camera.
Oricum,filmul e psihologic, totul se petrecea in mintea lui Alice, acum ramane la aprecierea si intelegerea fiecaruia...

3 răspunsuri:
| Alone_1992 explică:

Deci fetele alea nu au murit? Si Alice nu a fost sufocata de colegele ei? Si Urata aia era de fapt ea.si ea le-a omorat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alone_1992):

Hmm uite ca m-am documendat : It is then revealed that Alice is suffering from multiple personality disorder, creating Tammy, Zoey, Sarah, Iris and Emily.
Deci in concluzie,tipa asta Alice,suferea de personalitate multipla si tot ea le-a creat si pe aceste fete, care nu existau in realitate.Ce sa mai, nebuna in toata regulalaughing

| Alone_1992 explică:

Multumesc ca mi-ai raspunslaughing