| andreearock a întrebat:

Imi puteti spune cu sa il fac gelos, sa ma vrea din ce in ce mai mult, sa par indiferenta in fata lui pe baiatul care imi place? as vrea sa vada la mine ca nu ma mai intereseaza ca el este un simplu baiat pentru mine cu toate ca inca ma topesc dupa el? imi rasp va rog pentru cel mai bun si folositor

4 răspunsuri:
| Nis a răspuns:

Am eu un sfat mai bun.
Ce-ar fi sa NU il faci gelos. Gelozia e intotdeauna o metoda gresita. Nu poti stii cum va reactiona el, poate il pierzi de tot, poate isi va pierde increderea in tine.
De-obicei lucrurile gen "Gelozia" sunt cele care fac cel mai rau unei relatii. Fii sincera si deschisa cu el. Spune-i ca e important pentru tine si ca ai vrea sa simti ca si tu esti importanta pentru el.

| Păhărela a răspuns:

Prin gelozie nu se obtine iubireee raised eyebrows

| ciprian_7143 a răspuns:

Buna Andreea! Cred ca cel mai bine ar fi sa ii arati,intr-un mod mai inocent,ca ai sentimente pentru el. Dupa cum spui,ca vrei sa il faci gelos insa esti topita dupa el, eu cred ca este mai mult o atractie fizica decat dragoste! Daca crezi ca merita incearca sa il cunosti mai bine si dupa asta, ia o decizie.Culege informatii, de la el sau de la persoane din anturajul lui, pune in balanta iar la urma ia o decizie!

| V1ad a răspuns:

Simplu.Combina-te cu altul, pune-i face2face la un party ceva si comporta-te de parca cel nou e masculul alfa al planetei.