| DianaPaula14 a întrebat:

Imi puteti spune niste legende despre Bloody Mary? Da nu aia ca ea avea un copil si mergeau la circ si au facut accident de masina etc...Altele!

Răspuns Câştigător
| Anamaria97_2847 a răspuns:

Se spune ca Maria era o fata cu parul lung si toata lumea o placea, dar tatal ei nu a acceptat asta si a adormit-o (nu stiu cum) si ia taiat parul, dimineata cand fata s-a trezit a lsdinat si dupa ece s-a trezit sia infipt un cutit in inima☻

5 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Legenda spune ca Mary era singura la parinti, tatal ei fiind doctor.Intr-o noapte a gasit-o cu ochii deschisi si, cica, fara sa respire( moarta).La miezul noptii a sapat o gropa in gradina a pus-o pe Mary in cosciug si a ingropat-o in cosciug punanad o sfoara da care la suparafat a prins un clopot iar sfoara de un bat infipt in pamant.A prins clopotul ca daca cumva Mary era vie sa traga de franghie, clopotul sa sune iar tatal sau sa vina si sa o dezgroape.Mamaei a stat pe mormant si a plans in contiuu.Docturul, si-a dat seama ca o sa inghete asa ca a injectat-o cu somnifere, ea a adormit pe loc asa ca a dus-o in casa.Mary a tras de sfoara si clopotul a inceput sa bata dar nimeni nu a auzit-o.De dimineata cand tatal ei s-a dus la mormantul ei din curte a vazut batul cu clopot daramat a inceput sa sape cand a deschis cosciugul Mary era moarta si avea mainile pline de sange dar, nu mai avea unghii, ele era prinse de capacul cosciugului pe interior.

regenda spune ca daca la miezul noptii stai in baie si te uiti in oglinda in timpi ce te invarti de trei ori si spui Bloody Mary de atatea ori de cate ori te invarti, vei sta patru zile in coma si in a cincea vei muri.

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Pai eu nu stiu de chestia astatongue Eu stiu ca daca te inchizi in baie, aprinzi lumanari si spui de 3 ori "Bloody Mary" la ora 00:00 in fata oglinzii vei vedea o fantoma si vei muritongue
Cine incearca? smug

| FeelLove a răspuns:

Eu stiu ca Bloody Mary era o fata care avea probleme(probabil cu inima) iar parintii ei crezand ca a murit au pus`o intr-un sicriu si au ingropat`o. In caz ca ea nu era moarta parintii au pus un clopotel in afara sicriului iar in interior era o franghie pe care daca o tragea Bloody Mary, clopotelul suna iar parintii erau anuntati ca ea inca treieste.Peste noapte Bloody Mary s`a trezit si a tras de franghie insa parintii nu au auzit clopotelul asa ca ea a incercat sa deschida sicriul iar zgariind capacul sicriului unghiile ei s`au rupt si au ramas infipte in lemn. Pentru a o putea invoca trebuie sa stai singura intr-o camera intunecoasa, cu multe lumanari aprinse, in fata unei oglinzi si sa te invarti de 3 ori spunand "Bloody Mary". Eu asa stiu din "Mesaje de dincolo".

Sper ca ai inteles ceva. FUNDITA?

| mariangels2 a răspuns (pentru FeelLove):

Eu stiu ca o fetita cam de 10 ani care se chema Mary Whort era casatorita cu un barbat.ea l-a inselat facand un copil cu altul si a fost judecata de adulter. judecatorul impreuna cu cetatenii orasului unde traia Mary Whort(prin ani 100-110 iHr) au hotarat sa o spanzure din cauza adulterului.mai intrai a intrebat-o cu cine a facut copil ca poate asa ii da inchisoare pe viata si nu o mai spanzura dar fetita nu vroia sa spuna nimic zici ca era muta.la momentul deciziei a luat parte si omul care facuse dragoste cu Mary Whort.A doua zi au dus-o intr-un loc pustiu cu toti locuitorii orasului +judecatorul si barbatul care facuse copil cu Mary Whort.Au prins-o in metale pe trunchiul unui copac. judecatorul a zis ca e mai crud sa aseze o oglinda in fata ei ca sa-si aminteasca din morti cum a murit si de aceea a asezat o oglinda in fata fetitei.Mary Whort s-a privit foarte mult timp in oglinda si in tot acest timp blestema in gand orasul si locuitorii si se gandea adica a promis in sinea ei ca se va razbuna pe oras exact asa cum cetatenii sau razbunat pe ea. Apoi a fost torturata tocmai de barbatul cu care facuse copilul.Mai intai ia taiat cu un cutit ascutit foarte bine fruntea, si i-a infipt cutitul in piept si in burta de 100 de ori! se desfigurase de-a binelea mai ales la fata si auzise tot orasul tipetele ei.in timp ce barbatul ala o omora si o tortura, Mary Whort se uita in oglinda cu razbunarea si blestemele in ea. apoi a ingropat-o si toti au uitat de ea.dar dupa cativa ani, fantoma ei care se vedea decat in oglinzi omora cate un om din oras in fiecare zi, pana a ramas orasul pustiu.a ramas decat barbatul cu care facuse copilul si copilul.cand vroia sal omoare si pe el, acesta avea un cutit in mana, exact cutitul cu care o omorase pe Mary Whort si isi omorase propriul copil si il torturase cum a facut cu Mary Whort. Apoi fetita vazand ca ii omorase propriul copil, il tortura si pe barbat la fel si il omori.Mary Whort isi luase copilul insangerat si desfigurat la fata si in timp ce se uita la el isi aminti clipa cand se vazuse si ea desfigurata la fata in oglinda.A luat copilul si i-a inghitit sufletul nevinovat. apoi setea ei de razbunare a crescut din ce in ce mai mult si de atunci si pana azi ea se razbuna pe toata lumea ce incearca sa o invoce, dar ea a ramas blocata in oglinda.acea oglinda se numeste,, oglinda uciderii". Mary Whort calatoreste in toate oglinzile din lume, spunadu-se ca este lumea lui Bloody Mary.numele,,Bloody Mary" vine de la faptul ca ea omoara foarte multa lume care incearca sa o invoce.ca sa fie invocata, trebuie sa stai intr-o camera intunecoasa(baia este recomandata) sa aprinzi o singura lumanare si sa scrii cu o carioca sau un ruj rosu(rosul insemnand sangele) pe oglinda numele tau si numele prietenilor tai pe care nu-i poti suferi si numele prietenilor cei mai buni ai tai. dupa ce ai scris aceste nume trebuie sa rostesti cuvintele,, Cred in Mary Whort" si efectul merge.ori apare Bloody Mary in oglinda o sparge si te ia cu ea in oglinda adica lumea lui Bloody Mary, ori te tortureaza si te omoara asa cum a facut barbatul cu care a facut copilul si iti inghite sufletul cum a facut cu propriul copil si te ia tot in oglinda. daca nu are niciun efect totusi simti o prezenta ciudata in timpi ce rostesti cuvinntele, in viitor, daca stai intr-o camera intunecoasa cu o oglinda in ea, Bloody Mary te priveste din oglinda si te urmareste ca atunci cand esti mai aproape de oglinda sa te poate ia in lumea ei torturandu-te acolo, omorandu-te dupa ce te-a torturat si atunci cand te-a omorat sa-ti inghita sufletul...am incercat si eu asta si in timp ce rosteam cuvintele ce le-am mentionat mai sus simteam o prezenta ciudata si atunci cand ma duc la culcare(apropo trebuie sa fi singura in baie si cam pe la 12 noaptea) cand ma duc la culcare simt aceiasi prezenta ciudata (am o oglinda chiar in fata mea in dormitor). cand mai ma duc in baie si imi piepten parul sau ma machiez, deseori Bloody Mary (dar mie imi place sa-i spun Mary Whort), apare in spatele meu insangerata si desfigurata in totalitate la fata.dar eu nu ma sperii pentru ca sunt obisnuita cu asta.la fel si in sufragerie si in hol pentru ca am oglinzi si acolo simt aceeasi prezenta ciudata si o vad pe Mary Whort in spatele meu.si deseori cand vreau sa deschit televizorul, (usa pentru hol este in spatele meu)o vad pe Mary Whort spanzurata pe usa in reflectia televizorului.de exemplu in timp ce scriam acum ma uitam la reflectia televizorului si o vad pe Bloody Mary spanzurata pe usa.pot sa spun ca sunt bantuita.