| Doaranonima a întrebat:

Imi puteti spune o dieta completa ( ca sa slăbesc vreo 7 kg in 2 săptămâni dar mai mult la abdomen si picioare) cu ce ar trebui sa mănânc la cele trei mese principale ( ceva care sa ardă grasimile) si ce exercitii sa fac. Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa renunti la dulciuri si de asemenea incearca sa faci jogging zilnic.

| RAY a răspuns:

7 kg de grasime nu dai tu jos in 2 saptamanii doar daca te infometezi de tot ca apoi sa pui dublu rapid, mancarea nu arde grasimilie, voi ati adormt la ora de biologie? despre metabolism nu ai invatat niciodata nimic?

| WaterDrop a răspuns:

Treci pe proteine slabe ( peste, albusuri de ou, pui, curcan, legume ) si iaurturi fara grasime.Le poti combina cum vrei tu:
Ex: - Dimineata = omleta de albusuri cu 1 bucatica piept pui facut la gratar/cuptor sau un iaurt si fructe
- Intre mese 25-50-75 g alune
- Pranz= o salata de legume + carne slaba de orice fel
- Seara ( nu dupa ora 18:00 ) = salata sau fructe sau iaurt

Cum spuneam, poti crea fiecare masa asa cum doresti tu pe ziua respectiva.Pentru a sti si cat sa mananci, calculeaza aportul tau de calorii necesar in functie de varsta, greutate si inaltime (gasesti pe net calculatoare de genul) si scade 300-400 de calorii apoi imparte la numarul de mese si asa vei sti si cantitatea. Cat despre exercitii, as spune sa alegi din yoga si pilates + exercitii "core" care sa solicite mai multe grupe musculare gen: http://www.leanitup.com/wp-content/uploads/2013/10/etwetwe.png

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce vrei sa mananci? Mananca ce-ti place in cantitate mica si nu manca de toate.