| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Imi puteti spune toate liceele din orasul Cluj cu disciplina de stiinte ale naturii,sa imi spuneti si media cu care se intra la disciplina aceasta, dau funda:*

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Dragă AnonimăMică,

Pentru a-ţi putea răspunde, am accesat pagina Web de mai jos:

http://admitere.edu.ro/Pages/Specializari.aspx?jud=14

Această pagină se referă doar la judeţul Cluj, conţine informaţiile oficiale publicate de către Ministerul Educaţiei şi Cercetării în 13 iulie 2012, după prima repartizare computerizată a elevilor absolvenţi ai clasei a VIII-a, evaluarea naţională 2012.

Lista se întinde pe 7 pagini, are în total 140 de licee cu detaliile lor. Am preluat lista pagină cu pagină în alt format (Microsoft Excel), pentru a o putea prelucra conform cerinţelor tale.

Am filtrat lista pentru a obţine doar liceele din super-oraşul Cluj-Napoca (:-))), pentru specializarea Ştiinţe ale Naturii, cu predare în limba română, în total sunt 6 licee, ordonate descrescător, după ultima medie de admitere din 2012, check this out (:-))):

1). COLEGIUL NAŢIONAL "EMIL RACOVIŢĂ" CLUJ-NAPOCA - codul specializării = 108, au fost 28 de locuri în 2012 (toate au fost ocupate), învăţământ de zi, profil real, ultima medie de admitere din anul 2012 = 9.77;

2). LICEUL TEORETIC "NICOLAE BĂLCESCU" CLUJ-NAPOCA - codul specializării = 116, au fost 56 de locuri în 2012 (toate au fost ocupate), învăţământ de zi, profil real, ultima medie de admitere din anul 2012 = 9.66;

3). LICEUL TEORETIC "AVRAM IANCU" CLUJ-NAPOCA - codul specializării = 113, au fost 28 de locuri în 2012 (toate au fost ocupate), învăţământ de zi, profil real, ultima medie de admitere din anul 2012 = 9.5;

4). LICEUL TEORETIC "ONISIFOR GHIBU" CLUJ-NAPOCA - codul specializării = 136, au fost 28 de locuri în 2012 (toate au fost ocupate), învăţământ de zi, profil real, ultima medie de admitere din anul 2012 = 9.24;

5). LICEUL TEORETIC "VICTOR BABEŞ" CLUJ-NAPOCA - codul specializării = 173, au fost 56 de locuri în 2012 (toate au fost ocupate), învăţământ de zi, profil real, ultima medie de admitere din anul 2012 = 8.07;

6). LICEUL TEORETIC "EUGEN PORA" CLUJ-NAPOCA - codul specializării = 139, au fost 28 de locuri în 2012 (toate au fost ocupate), învăţământ de zi, profil real, ultima medie de admitere din anul 2012 = 7.42;

În afară de aceste licee, mai sunt 6 licee cu predare în limba maghiară şi unul cu predare în limba germană. Te interesează şi acestea?

Sper să îţi fi fost de folos. Multă baftă!