| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune unde pot gasi niste teste de vedere online? cum stii daca ai probleme cu vederea?

9 răspunsuri:
| Moneyandfame a răspuns:

In ce hal s-a ajuns.Ma oameni buni, inteleg ca netu asta da dependenta, dar chiar asa? Sa faci absolut totul pe net? Pana si oftalmologie? Doamne.

| alexam a răspuns:

2 variante: prima ar fi cum ti-a spus turist, dar risti ca la un astfel de cabinet aparatura sa fie cam veche si valoarea dioptiilor ( daca ai avea nevoie de ochelari ) sa nu fie cea reala, si varianta a doua: mergi la un centru de optica medicala ( magazin de ochelari ), unde o consultatie costa intre 30 si 100 lei ( depinde de orasul in care locuiesti si de medic, sau optometrist ) Iti recomand lantul national Ideal Optic au centre deschise in mai toate orasele tarii - chiar daca preturile sunt ceva mai mari la rame si lentile, sunt de f buna calitate si sunt profi! Si eu imi voi face ocheti peste 2 luni, ca stau cam mult la comp. si TV si se pare ca imi vor trebui. So I am nerd

| turist a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la medic! De la medicul de familie ceri bilet de trimitere la oftalmologie, iti faci programare si dupa consultatie (care nu te costa nimic) afli daca ai probleme cu vederea! Nu amana aceasta "vizita" ca te poate "costa" scump!
Sanatate! Pa!

| biby29 a răspuns:

Iti poti da seama daca ai probleme cu vederea daca te apar manifestari cum ar fi vederea in ceata, te dor ochii, clipesti prea des, nu vezi la distanta sau la apropiere. e bine totusi sa faci un control medical si daca ai vederea buna...ca nu se stie niciodatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea era simpla si voi bateti campii omul a intrebat daca stiti de teste ONLINE nu cabinete medicale cei ce nu stiu sunt rugati sa se abtina in comentarii. Si pe mine m-ar interesa sa stiu unde sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La spital

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe WWW. Teste de vedere.ro si gasesti acolo si jocuri si alte chestiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau nu stiu