| gomen a întrebat:

Îmi vine sa plâng încontinuu. Îmi aduc aminte de niste momente frumoase de când eram mai mica si eram toți prieteni, acum, toate fetele pe care le cunosc sunt atât de c**ve si baietii pe care.i cunosc sunt cocalari sau nesimtiti. Doamne, ce s-a mai schimbat lumea. Iar eu stau toată ziua in casa pentru ca nu mai am prieteni. Îmi e dor de zilele alea in care stateam seara pe stradă, si ne jucam, iar acum ne judecam si ne bârfim.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa gasesti si oameni ok, nu sunt toti asa, trebuie doar sa stii unde sa cauti.
Inscrie-te intr-un voluntariat, de obicei oamenii care-si sacrifica timpul sa se implice in asa ceva nu sunt genul mentionati de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Well, viata e de cacao, trebuie sa te adaptezi

| Mayhem666 a răspuns:

Se pare ca ai aflat gustul realitatii.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil nu cunosti persoanele potrivite. Da, lumea se schimba si se va schimba intotdeauna, ceea ce inseamna ca nu trebuie sa stai agatata de niste amintiri sau niste imagini ale unor persoane sau situatii care nu mai reflecta realitatea. In viata trebuie sa iti dai seama cand ceva reprezinta o cauza pierduta pentru tine si sa nu mai pierzi timpul cu ea. Prin urmare, cauta-ti prieteni cu care impartasesti aceleasi idei si principii, oameni de la care ai ce invata. Daca fetele cu care ai crescut nu mai sunt ceea ce obisnuiau sa fie, asta nu inseamna ca nu poti gasi pe altcineva.

| gomen explică (pentru OoBunnyoO):

As vrea din tot sufletul sa am prieteni de la care pot învăța ceva folositor, dar deocamdată la mine la școală sunt toți schimbați, sa zic așa. Mai bine stau cu profesorii, la școala unde sunt sunt profesori si profesoare trecuți prin viață, au experienta si pot învăța ceva de la ei, dar nu pot sa rămân cu ei toată viața.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru gomen):

Daca nu ai cu cine altcineva sa stai momentan, poti sa stai cu profesorii. Insa atunci cand o sa cresti si o sa ajungi la liceu, la facultate sau la munca, vei intalni alti oameni si vei avea sanse sa cunosti si alte persoane. Totusi, mi-este imposibil sa cred ca in toata scoala nu poti gasi pe cineva interesant. Esti sigura ca ii stii pe toti? Persoanele interesante sunt in general timide, ceea ce inseamna ca sunt foarte usor de trecut neobservate.

In cel mai rau caz, asa cum s-a sugerat, poti sa incepi sa faci voluntariat sau mai usor, poti cauta pe internet diverse grupuri despre subiecte care te pasioneaza. Iar acolo ai sanse destul de mari sa cunosti pe cineva cu care sa impartasesti aceleasi hobby-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e crying,si mie imi e dor de acele momente din copilarie, si acum, la liceu vad doar c*rve peste tot care se pipaie una pe alta razand, cativa baieti sunt ok, restul de bani gata si cu nasul pe sus, crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi esti datoare cu un bax de servetele.

| Madesz a răspuns:

Te inteleg perfect.

| Nitroblast a răspuns:

A inceput si la tine era/
Bine ai venit pe Terra!

Solutia e sa ii lasi pe toti pe filmul lor (nu te baga fiindca sunt sanse sa ajungi ca ei), uita-i si gaseste alte persoane cu care sa legi relatii de prietenie ca sa umpli golul din suflet!