| sЦРеЯgiЯl a întrebat:

Imi zice si mie careva niste status despre cea mai buna prietena? funda.

Răspuns Câştigător
| ChristtineA a răspuns:

Fiecare clipa departe de tine. este ca o lupta intre rau si bine!

Ai habar oare,mai precis,te doare faptul ca cel mai bun prieten vine si dispare?

Nu am nevoie de prieteni falsi, detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele. eu nu numesc prietene toate cretinele!

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost niciodată!

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu

Problema ta e si problema mea. Daca tu dai d belea.Dau si eu d belea. UNITE, asa am fost mereu.IMPREUNA nimic nu e greu; x Te iubesc; x

xTimpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

•Daca mamiiii nu ne-a facut surori a stiut dc.Pt ca D`zeu ne-a facut prieteneeee! :X:X

•Regret d fiecare data cand ne certam din prostii Ca suntem amandoua ironice si pline de orgolii.

•Noi vorbim de parca ne-am certa :o Paiiii sa mor de nu`i asa! Cand spuiii "Ce mata faci? Unde dracu esti?" Inseamna ca vorbesti cu prietena pe care o iubesti` :X

•mi-a zis de atatea ori ca ea e alaturi de mine Mereu,indiferent ca mi`e rau sau bine!

•A friend in need it’s a frienf indeed

•Ea nu ma dezamageste,ea nu ma minte.Ea ma iarta Arata-mi tu o persoana mai minunata! :X:X

•Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

•Poate chiar stii ce zic sau poate o iei in gluma Dar sunt legata de tine ca un creion de guma! :X

•E langa mine acum,ea`i langa mine oricumm! :X

•Lantul problemelor chiar de va continua Ai mare speranta,caci sunt de partea ta! :X

•Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa,sa te corupa,Dar tot ei te si educa!

•Inca De Mici Eram De Nedespartit, Impreuna De Dimineata Pana Seara-n Asfintit.Mi-aduc Aminte, Uneori Ne Certam Pe Jucarii.Ne Intristam,Dar Ne Impacam a Doua Zi.

•Niciodata nu ai uitat sa fi LG mine Si eu voi fi la fel mereu LG tine! :X

•Tu ai fost singura care mereu mereu m-a ajutat M-ai salvat cand am simtit ca lacrimile m-au innecat! :X

•Au fost momente grele peste care am trecut. Fara tine langa mine Sigur nu as fi putut!

•Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens O prietenie stransa si`un suflet imens! :X

•Putem spune ca ne stim dintotdeauna,In momentele grele ne-am intins una alteia mana.

•si-au fost diverse momente peste care impreuna am trecut,Diverse sentimente pe care le-am impartit de la inceput.

•Nu e doar armonie ca nu suntem in povesti [-x Chiar daca ne certam,ne impacam in timp ce clipesti! :X:X:X

•E bine sa stii ca e cineva care sa-ti fie mereu aproape,O mana care sa te ridice cand simti ca treci prin diferite etape. :X:X

•Fie ca am plans sau ca am zambit,mereu am fost de nedespartit. :X

••Ea M-a Intarit "Fata,Mergi Inainte! O Sa Ai Parte Si De Fapte Nu Doar De Cuvinte :X••

•It's So Hard To Believe That I'm Standing Here,That I've Come This Far But You Always Said, Have Faith in Who You Are

•I never wanted something more, and never felt so sure,
'Cause now I've got this chance to be, everything you saw in me
And even more than I ever dreamed before,
As long as you are here with me, I know that I can be something more

•Looking back now it's so clear to me, That you were sent to shape my destiny

•'Cause there were times when I was ready to walk away, But you gave me strength to face another day

•The world comes to life And everythings alright From beginning to end When you have a friend By your side

•Pot sa pierd in viata tot.Nu conteaza! Ma ridic la loc si poti Sa`mi iei ce vrei Cand am langa mine toti prietenii meiiiiiiiiii :X:X:X

Ajung?
Fundă?

3 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X

"Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans pentru a iesi din impas!

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc!; x

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine
Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten iti spune totul tie Si imparte cu tine…si ultima mie...

| Twinky a răspuns:

"Ea nu e sora mea pe bune, dar am noroc ca am gasit`o printre`atata lume!"

| Culori a răspuns:

~ Nu trec singura prin ploaie si vant, fiindca am cea mai buna prietena de pe pamant.

~Un prieten este la fel ca si un sutien : Greu de gasit si intotdeaouna aproape de inima ta!

~Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

~Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

~Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

~Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

~Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

~Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

~Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.
~Friends are forever. Boys (girls) are whatever.
~E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
~Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.
~Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
~Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
~Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.