| anonim_4396 a întrebat:

Impactul celui de-al doilea razboi mondial in istoria contemporana..please help

Răspuns Câştigător
| EmmyRock a răspuns:

Pai impactul pe care la adus cel de-al doilea razboi mondial. Iti dau cateva exemple. big grin Bomba atomica a distrus mii de km patrati de teren radiatiile s-au raspandit peste tot au distrus tot in calea lor. Au fost foarte multi morti. Dar n-au murit oameni numai din cauza bombei atomice ci au murit si din cauza lui Hitler si ale nazistilor. Hitler a exterminat mii de evrei in lagarele de la Auschwitz. Deci un inpact foarte mare a fost moarte a multor oamenii si distrugerea a multor km patrati de pamanat prin radiatii. Deci astea au fost cateva sper ca te-am ajutat macar putin.happy

| criss94 a răspuns (pentru EmmyRock):

Mersi multwinking

| EmmyRock a răspuns (pentru criss94):

N-ai pentru. ce.hee hee Mi-a placut lectia asta.laughing)