| Ella99love a întrebat:

In caietul de clasa a-5-a ( caietul pentru vacanta de vara) era pe la sfarsit, parca un text cu un vampit si merge transformat si in versuri. Cum se numea? Funda:*

Răspuns Câştigător
| Conophidă a răspuns:

Si textul era in proza si trebuia sa transformi primele 10 propozitii in versuri... funda please ti-am dat raspunsul corect

| Conophidă a răspuns (pentru Conophidă):

Textul se numeste Zmeule, nenorocitule asta ii pe bunee!

7 răspunsuri:
| Conophidă a răspuns:

A stiu eu se numeste textul Zmeule, nenorocitule, asta e iti zic eu

| Conophidă a răspuns:

Mersi

| George175 a răspuns:

Zurba lui Zurbalan.Am si eu caiet! Funda?

| Ella99love explică (pentru George175):

Si acolo era text care mergea transformat in versuri?

| George175 a răspuns (pentru Ella99love):

Textul e deja in versuri, tu trebuie sa il continui (in versuri sau in proza)

| Ella99love explică (pentru George175):

Pai din cate imi aduc aminte er si un text in proza care trebuia transf. in versuri.