| EMNES7Y a întrebat:

In cat timp inveti sa inoti? nu singur, la inot special...cum ar fi Miramar din Bucurestihappy

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

2 luni? what a ***?
eu am invata in 2 zile laughing
Mam dus de tampit la apa mare
Am luat 2 gaturi de apa dupa n-am mai intrat la fundrolling on the floor
Am stat la suprafata'
Si la ora actuala stiu sa innot laughing
Dai bani degeaba
Numai daca vrei sa faci de performanta
In rest nu are rost
O data ce iti intra in reflex e tot ok
E floare la ureche
Eu dupa ce am invatat sa innot caineste
A 2 zii deja invatasem sa calc apahappy ( Sa stai in picioare in apa mare peste tine )
Dai din maini si din picioare
Da nu ca disperatu ca te innecilaughing
Dai calculat coordonezi mainile cu picioarele
Dai in acelasi timp
Dar la cum ma stiam eu de fricos de apa.
Slabe sanse sa inveti daca iti e frica
Eu nu te sfatuiesc sa faci ce am facut eu
Eu sunt si " putin " sarit sa zichappy
puteam sa mor
Si acu ma intreb oare ce se intampla daca nu mai ieseam din apa
Dar asa am invatatlaughing ce mai conteaza cum
Conteaza doar ca la ora actuala nu imi mai e frica de apa

2 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna
cam doua luni minim

| sorinqk a răspuns:

Daca vrei sa te tii la suprafata apei si sa inaintezi se poate si in 2-3 zile daca "ai talent" asa ca Liviu. Daca vrei sa inveti sa inoti corect 3 stiluri... cred ca 2 luni. Eu cel putin in 2 luni am invatat si mai exista mult loc de imbunatatiri dar eu sunt multumit ca pot sa inot corect 2 stiluri si la al III-lea mai mult ma chinui big grin ( cred ca sunt si un anti talent big grin ) Stilul fluture este mai greu si nici nu am mai incercat happy Am avut si persoane care inotau bine si dupa o luna. Ideea este sa nu ti pierzi rabdarea daca nu inveti repede, merita happy