| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile imi voi vopsi parul roscat, cu tonic (vopsea semi-permanenta). Frecventez inotul. este posibilitatea sa se ia culoarea parului la bazin? Nu de alta, dar nu ar fi prea frumos sa se faca o pata colorata in apa in timp ce inot. Nu ma prea pricep la vopsirea parului cu solutii temporare, e prima data, si am nevoie de ceva sfaturi happy

3 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Depinde si de par dar si de vopsea. Cred ca ar fi mai bine sa renunti pentru o vremelaughing
Bafta!

| marshy a răspuns:

Buna laughing nu se ia chiar asa usor si nici sa ti se faca o mare pata in jurul tau happy dupa ce te vopsesti ai sa vezi ca nu ai cum sa te clatesti 100% o sa-ti mai curga vopsea din par rar la a 2 a spalare o sa-ti mai curga putina foarte putina vopsea iar dupa aia nu o sa mai ai nici o treaba dar la inot o sa ti se deterioreze culoare nu o sa mai fie asa ca la inceput bine ca poti sa stai si 10 ore in apa ca tot culoarea aia o ai doar ca mai stearsa daca frecventezi inotul iti iei o casca de aia de pus pe cap ca stiu ca este 15 ron si asa nu o sa ti se duca culoarea deci raspunsul la intrebarea ta este nu, nu o sa ti se ia culoarea la bazin foarte mult nu cat sa colorezi apa

| anonimus55 a răspuns:

Depinde ce vopsea iei daca iei una de 2 lei...laughing)