| ionela2011 a întrebat:

In curand o sa primesc un bichon maltez in varsta de 2 luni.as vrea sa stiu si eu cum ar trebui sa procedez ce trebuie sa iau pentru el.
si ce nume as putea sa-i pun ( e baiat) multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ancutza99lovly a răspuns:

Pai un bichon maltez este usor de dresat, el trebuie aranja, trebuie sa te ocupi foarte mult de el, trebuie sa il inveti sa ceara afara cand are nevoie, daca il tii in casa trebuie sa stea cineva cu el in permanenta pentru ca poate sa roada firele de la televizor, iarna o sa fie foarte frig asa ca ti-as recomanda sa i iei un blovaras, numele trebuie sa fie pus de tine, sa nu il inveti cu " Cutu-Cutu" pentru ca asa o sa vina la toti oamenii si ar trebui sa il inveti sa manance doar din bolul lui si sa manace doar de la familia ta ca sa nu manance ce i dau strainii, baietii sunt foarte iubitoti, nu o sa ai probleme cu el... probleme rare in primele 2-3 sapt pana se acomodeaza cu voi ciuma ar fi sa faca pipi pe covor, este important sa il vaccineze si nu are voie sa ia contact cu alti caini un timp. Eu ti-am zis baza, daca mai vrei detalii vorbeste cu medicul veterinar, el o sa iti dea mai multe detalii. Mult succes si sa ai mare grija de el :* te-am putat :*

1 răspuns:
| cipri77 a răspuns:

In primul rand trebuie sa il vaccinezi, pe urma sa ii pui nume, binenteles cat mai scurt ca sa il poata receptiona repede si usor si nu in ultinul rand sa te ocupi foarte mult de el