| andreea_6355 a întrebat:

In generala eram foarte buna prietena cu o fata(se dadea surioara mea) si la liceu am picat amandoua in clasa. Ea ma barfeste,"ma face pe la spate", si cand are probleme simte nevoia sa vb cu cineva(adica cu mine), plange pe umarul meu... dar eu nu sunt cu 2 fete si o ajut cu niste sfaturi si i'am fost mereu alaturi pentru ca nu pot sa tin ura pe cineva, se rupe sufletul in mine cand vad ca acea pers sufera.PS:de curand a intrebat'o un baiat despre mine si ea a zis ca(imi place sa stau cu mai multi)ceea ca nu era adv, numai ca sa nu stea cu mine si sa imi faca o reputatie proasta. Ce credeti ca ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| aиdяaaa●• a răspuns:

Se vede ca tu esti genul de persoana cu suflet mare, careia ii pasa de cei din jur, iar aceea fata profita de tinestraight faceIgnor-o si astfel poate o sa-si dea si ea seama ca s-a folosit de tine! Un prieten in minus(mai ales ca e fals)nu strica, mai bine ramai cu prietenii tai adevarati! Las-o pe ea, daca nu stie sa aprecieze bunatatea oamenilor si profita de ea.
Vorbeste cu acel baiat si spune-i ca tot ce ti-a zis "prietena ta" despre tine, e fals, nimic nu e adevarat. Eventual o sa te puna sa-i dovedestiwinking

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In primul rand sa stai de vorba cu baiatul respectiv. E pacat sa isi formeze o parere gresita despre tine.Cat despre "surioara" mai bine las-o in pace.Pentru ea nu esti altceva decat mantaua de vreme rea, nu esti prietena ei.Cauta-ti prieteni care sa te pretuiascawinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să vorbeşţi clar cu ea şi să o întrebi tu ce eşti pentru ea, o prietenă sau un suport în zile grele? Dacă ţi-e prietenă să fiţi cu adevărat prietene oricând, nu numai când ea are nevoie. Dacă eşti a doua variantă, ignor-o, are probleme, serios? Toată lumea are şi gata. Baftă!

| Elena1234456 a răspuns:

Nu mai vorbi cu ea.Este clar ca nu iti este o prietena adevarata. Incearca sa iti imparti timpul cu oamenii care chiar merita. Eu te sfatuiesc sa eviti astfel de persoane.

| medgirl a răspuns:

Pai asa persoana nici nu se poate numi "prietena", eu cred ca ar trebui sa-i spui in fata s-o intrebi de vorbele astea si o sa vedezi daca nu o sa-i fie rusine de prostul comportament! Nici nu trebuie sa mai vorbesti cu ea, las-o pentru ca se vede ca nu are suflet, tu s-o ajuti, iar ea sa te vorbeasca...

Trage concluzii, si fa asa cum iti spune inima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea si vezi daca sunt adevarate acele vorbe pe care le-ai auzit. Dupa cate spui nu iti e prietena adevarata, se foloseste de tine.