| StefanOprea a întrebat:

In Italia se ia permisul de conducere de la 16 anii si se face scoala pana la 16 anii?

+ Permisul de conducere italian merge in toate tarile? (Permisul de conducere in general)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand in Italia categoria B se ia la 18 ani nu la 16.

| cornelmircea1980 a răspuns:

Nu normal ca nu merge in toate tarile

| StefanOprea explică (pentru cornelmircea1980):

Da, dar termini scoala la 16 anii si, sa zicem ca iei permisul de conducere in Italia la 16 anii, si apoi mergi in Romania si ai 16 anii dar esti cu permisul din Italia, ce sa faci? Sa le arati permisul din Italia politistilor sau sa il iei la 18 anii in Romania?

| cornelmircea1980 a răspuns (pentru StefanOprea):

La 18