| anonim34666 a întrebat:

In ultimul timp mi se ingrasa parul foarte repede(2 zile dupa ce fac baie ) ce pot face?

5 răspunsuri:
| soraGrime a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa schimbi samponul, sa iti iei unul pentru par gras. Am auzit ca si spalatul excesiv(in fiecare zi sau la doua zile) afecteaza cumva acest aspect.

| fuzzer a răspuns:

1) Schimba-ti samponul.
2) Spala-ti parul mai des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti sampon special pentru par gras (de la farmacie ar fi cel mai potrivit).
Sau incearca niste leacuri babesti: clateste-te cu apa+otet de mere dupa spalare.
In loc de otet, poti folosi zeama de lamaie sau ceai de musetel.

| ceaiuldetei a răspuns:

Să ai grijă la ce porcării mănânci. Și să ai grijă cât stai în casă.

Dacă stai non-stop în casă, ți se grașă părul mai repede. Dacă îl speli cu prostii, riști să ți se îngrașe. Dacă mănânci mâncarea cu multă grăsime, iar ți se îngrașă.

Folosește produse pentru păr gras, o perioadă și vezi cum reacționează.

Sau schimbă ceva în mâncare sau în viață. Cauzele pot fi foarte diferite.

Ia-le pe rând și nu te panica. Succes.

| infectieacuta a răspuns:

Schimba-ti samponul