| EuS200 a întrebat:

Incep prin a spune ca este o poveste lunga si sper sa aveti rabdare sa o cititi pe toata. :< Este vorba despre un baiat. Suntem in aceeasi clasa, ne intelegem destul de bine.Mereu am fost intr-un joc de "ping-pong". flirtam, glumeam.Totul era bine, dar niciodata nu eram impreuna.Imi zicea ca sunt frumoasa si ca ma placea.dar nu voia o relatie.Am crezut ca era doar timid.Dupa vacanta de vara,la inceputul acestui an am crezut ca mi-a pierit orice sentiment pentru el. Dupa ceva timp am intrat intr-o pasa exterm de proasta:eram trista,debusolata,stresata,plangeam din nimicuri, totu ma irita..ma simteam singura. Aveam nevoie de cineva..Acel cineva gasisem(iar)la el. Aveam nevoie disperata de o persoana si m-am agatat de el, cu totul.Jocul de ping-pong a reinceput. Imi zicea cat sunt de frumoasa si mereu ne jucam cu lucruri din astea..si-a dat seama ca eram trista, mereu isi dadea seama.Ma simtea.dar la un moment dat s-a racit bursc.Nu mai avea chef de mine,nu imi mai raspundea, mereu era pre ocupat pentru mine.Si aflasem ca se indragostise de o tipa, pe care a cunoscut-o pe Omgle ( straight face ) care nici macar nu era din judetul nostru. Dupa ceva timp am reinceput sa vorbim..eu aveam aceeasi stare ca in restul anului, desi se apropia Craciunul.De ziua mea( de sf Stefan) i-am zis sincer ca nu doresc un cadou, ci o imbratisare sincera.Si a zis ok.Mi-a zis ca ma iubeste"nu in acel sens".Ma iubrea..ca pe o foarte apropiata prietena.Desi simteam oarecum ca minte.El mi-a daruit acea imbratisare.Seara l-am intrebat daca m-a imbratisat pentru ca a simtit sau pentru ca eu i-am zis.Iar el a rapsuns:"pentru ca tu mi-ai zis."Atunci.mi-a picat lumea in cap.Imi pusesem increderea in el.l-am lasat balta,am lasat lucrurile sa isi revina singure. oh go on
De revelion,am facut la mine,alaturi de alti prieteni.Voiam sa il sarut in acea seara. dupa cum stiam ca simte si el. Si asta am facut. Dupa putin timp de la miezul noptii, l-am imbratisat si l-am intrebat:"este sincera imbratisarea?" si mi-a spus ca da. Atunci ne-am sarutat.Era primul sau sarut. oferit de mine.
Am aflat ca el nu ma place...si-a dorit doar sa vada cum se simte un sarut.Nu stiu cum sa comport cu el. :< Aveam nevoie de o persoana.el parea a fi acea persoana.M-am agatat de el cu totul, iar el mi-a dat drumul...am cazut, si m-am lovit..rau de tot. Ce as putea sa fac in legatura cu el? Starea mea de tristete parea ca se ameliorase.dar acum am cazut mai adanc in aceasta stare..si nu simt asta doar din cauza lui.M-am simtit pur si simplu mintita si..vulnerabila la rautatile oamenilro.El doar a umplut paharul.
Cum sa ma comport cu el? sad

Răspuns Câştigător
| AspirinaDeInima a răspuns:

Eu as zice sa nu te razbuni pe el (adica sa nu mai vorbesti cu el sau alte chestii).Ti-as sugera ca in preajma lui sa pari suparata.De ce? Pentru a-si da seama cu ce a gresit.

2 răspunsuri:
| Ciumpi35 a răspuns:

Să păstrezi relația de prietenie. Cu ajutorul ei vei mai uita din când în când de acea tristețe.