| urbanghost a întrebat:

Intrebare pentru fete :
Ce ati alege dintre un baiat care are BMW X6, vila cu piscina, bani cu gramada, dar care nu va atrage deloc si un baiat care va atrage si stie cum sa se comporte dar care este sarac? [ Dar sincer ].

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Si eu l-as alege tot pe tipul care m-ar atrage... Fac o asociere intre fite si bmw x6, bani gramada... Cred ca sunt oameni care cred ca pot cumpara orice cu bani. As sta cu o astfel de persoana doar pentru ai arata ca nu-i asa si pentru a-l scuipa in fata cand ar da de inteles ca sunt proprietatea lui.

31 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sincer acun, cine crezi ca-ti va raspunde sincer? Vor fi doar raspunsuri de complezentza, pentru, simpatia celorlalti. Sa fim seriosi.

cami
| cami a răspuns:

Am vazut ca unii baietii de pe aici sunt cam suspiciosi in ceea ce ne priveste...
Tu ai uitat sa spui ceva, bogatanu` ala si cel sarac, tin la tine in egala masura?
Nu, cum as putea sa-mi gasesc fericirea cu o...limuzina? ce naiba. ok, poate entuziasmul tine 2-3 zile, dar dupa?
Conteaza mult si caracterul lui. Daca cel cu bani, este posesiv, gelos, vilolent, negativist...mai bine te lipsesti de toti banii din lume.
Daca cu cel sarac te intelegi bine, automat puteti sa faceti banii impreuna...
Aleg fericirea mea spirituala, cea materiala poate sa vina pe parcurs happy
Decat bogat si trist, mai bine sarac si fericit!

| inna a răspuns:

Cel cu bani, oricum dragostea e trecatoare. Poate e posibil sa-l plac sau sa ajung sa-l plac vreodata.

| JackieSue a răspuns:

Ala bogat...pentru ca daca e sarac ...nu are cum sa arate bine...nu are bani ca sa isi cumpere lucruri cu care sa se ingrijeascatongue.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am repulsie la BMW. X6 e de-a dreptul hidos.
Banii imi plac, insa fiind ai lui nu cred ca stand in acelasi pat cu el se face si transferul bancar.
Nu-l prefer pe nici unul. A sti cum sa te porti nu este de ajuns sa plac o persoana. Este de ajuns sa o respect, dar cam atat.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Ce inseamna sarac? Lipit pamantului? Nu as putea fi atrasa de o persoana saraca.Nu mi se pare nimic atractiv la cineva cu hainele murdare.
Nu l-as alege pe niciunu.Nu as putea sta langa cineva care nu ma atrage, doar pentru bani.Sunt si eu capabila sa-mi fac proprii bani.

Ai prea cazut dintr-o extrema in alta.
Daca ar fi sa aleg intre o persoana plina de bani care nu ma atrage si o persoana cu o situatie financiara modesta care sa ma atraga...in mod normal l-as alege pe cel cu situatia financiara modesta cu conditia sa fie baiat inteligent.Nu ma prea las condusa de inima. Daca baiatul e cam sarac la mansarda...nu ma atrage deeeloc.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Urbanghost... ti-am raspuns in partea a doua.Aleg fericirea spirituala.cu conditia ca persoana respectiva sa aiba capabilitatea de a produce bani.Nu-mi trebuie un trantor care sa-mi cante intr-na "am bani de dat.am datorii la stat".
Nu-mi trebuie sot iubaret si sarac... iar atunci cand pune mana pe banii de la nunta merge la ruleta si ii pierde pe toti (chair cunosc un caz) laughing

auran
| auran a răspuns:

Eu l-am ales pe al doilea! Banii nu aduc fericirea si nici sanatatea oricati ai avea!

| yanny`s a răspuns:

Nu cred ca si-ar dori cineva un tip cu bani doar daca nu este...este exact ca si la baieti...prefera o fata "cuminte" decat una "oarecare", iar noi preferam un baiat care stie sa se comporte.

| greg a răspuns:

Fii tu sincer si bun ca va veni rasplata cand nici nu te astepti.

| greg a răspuns:

Cine alege pe plan spiritual va fi cu adevarat fericit(in legatura cu iubirea)

| urbanghost explică:

@Flav, de acord cu tine.

| urbanghost explică:

@pupimik nu am zis boschetar laughing [ iti dai seama ca nu vorbeam de o persoana cu hainele murdare sau chestii din astea ] Intrebarea se refera la altceva : ce ai alege dintre a duce o viata fericita pe plan material, sau pe plan spiritual?
@andreicatalin Nici nu-mi fac griji, stai linistit laughing

| naty_3185 a răspuns:

Eu, l-as alege pe cel sarac! conteaza vocabularul, si bunatatea lui! cel bogat, poate sa aiba, 10 bmw dar sa stie sa respecte o fata si s-o trateze ca atare, nu ca pe o sluga!

| alexandra_1780 a răspuns:

OOPSS eu l-am ales pe cel care m-a atras, dar avea vila si bani si masina nu bmw. dar tot jeep. ce noroc pe mine, nu?'?

| AndrusKanu a răspuns:

Numai piţipoance... laughing
Voi credeţi că îl prostiţi pe ăla cu bani? NU.
El vă schimbă ca pe şosete şi îşi găseşte când vrea o piţipoancă îngustă la minte...

Şi dacă vă bazaţi numai pe ideea că dragostea e trecătoare, vă plâng de milă! happy

| Sounds.of.Music a răspuns:

Pentru mine e important sa ma iubeasca...nu conteaza ca e sarac...banii nu pot aduce fericirea.la ce bun sa fii cu un om care are bani cat caru' dar care nu ma atrage deloc?
poate daca as fi o pitzipoanca de'aia care se uita numai la bani...sa zicem... dar eu consider ca cel mai important e sa te iubeasca.chit ca e sarac...nu asta conteaza,,, cel putin pentru mine.de obicei cei care au bani'' gramada '' n'au pic de creier...(mai sunt exceptii)... da daca e sarac si e inteligent...pentru. mine e oky asa^_^...peace:*

| pinkangel a răspuns:

Pai... sincera sa fiu as mai astepta pana as gasi o persoana care sa nu fie foarte saraca si care sa ma si atraga... nu sunt genul de fata careia ii place sa'si intretia prietenul si nu'mi place sa fiu nici intretinuta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel cu BMW-ul...macar profiti de pe pana trece dragostea.asa de pe cel sarac, ce sa-i mai iei? si oricum dragostea va trece si la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici macar nu pot sa sarut un om care nu ma atrage sau nu imi place. Deci aleg dragostea dar cu conditita sa avem ce manca... unde sta etc.
Niciodata nu am fost de acord sa plateasca prietenul meu si pentru mine si aici ma refer la cheltuielile mari, concedii, haine sau mai stiu eu ce. Intotdeauna am vrut sa nu fie discutii in ceea ce priveste subiectul BANI.
La noi de ex sunt momente in care el nu are banuti si platesc eu sau invers, nu e o rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-as alege pe primul, dar l-as insela cu al doilea laughing laughing

Si asa le am pe amandoua...si bani si dragoste laughing

Glumeam...pai sincer l-as alege pe al doileawinking si incet incet reusesti sa "te ridici". Daca iti doresti asta si muncesti reusesti sa ai "economii" ceva mai marihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege persoana care stie cum sa se comporte cu o fata.Banii se vor face cu timpul mai ales daca va iubiti.happy Am raspuns f sincerhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleuuu...chiar asa sa preferati unu bogat...care sa va faca in toate felurile...si sa mai si arate ca romeo fantastik...aoleooooooooo...fetele din ziua de azilaughing...gata stiu ce ma fac...miliardarlaughing... dar si atragator...acolo...pentru o simona senzual (nu o sufar)...sau aia de la razvan si dani...am uitat cum o cheamalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In proportie de 80%din tara la noi ar alege situatia materiala bine inteles ca se leaga si de comportament si de fizic, suntem o tara saraca pe zi ce trece nu producem numai consumam si din cauza asta am uitat cu toti de prieteni, de relati, ori unde te uiti is doar fete triste, cand ii auzi discuta, totul se rezuma la bani, va zic ceva si sa nu uitati in special pentru fete daca are bani are alte defecte mintale sau..., o sa ajungeti la 50 de ani gandinduva ca BMW X6 fost doar un vis si o sa fie mai multe femei invarsta pe net mam ingrozit mai multe de 50 decat 20 concluzia va las pe voi de ce? tineretea ii trecatoare si ce folos daca alergi dupa avere daca nu vine averea la tine ii mai simplu, doar alegi pe ce drum o apuci astai viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L`as alege pe cel care ma atrage straight face
nu pot sa aleg pe cineva care e putred de bOgat si urathhhtime out

love struck as ramane cu cel saraC si frumos =pe~

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am x6 ia sa vedem care se combina cu mine... da sunt cam mic, am doar 18 ani)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mars

| ILReLeon3 a răspuns:

Daca tu crezi ca o fata ar putea sa fie sincera, mai ales la o intrebare de genul asta te inseli laughing

| Deiia99 a răspuns:

Pe materialiste ce le-ar mai atrage decat banii? Sa fim seriosi, eu aleg varianta 1.De ce sa nu fiu bogata? Si cine zice ca daca e bogat, nu poate sa iubeasca? Eu sunt sincera.