| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru Fete! Deci,dragelor,(ma adresez celor care se vor regasi in situatia pe care am sa o prezint in intrebare) cum se face si cum explicati ciuda pe care o aveti atunci cand vedeti o fata frumoasa? De ce va uitati cu ciuda,cu invidie la o fata frumoasa chiar daca nu o cunoasteti? De ce va purtati urat cu ele? Nu e neaparat cazul meu,dar cunosc mai multe fete frumoase,care nu sunt suportate de alte "Eve"
nemultumite probabil de viata lor. Nu vreau sa ma revoltez, dar eu niciodata nu m-am inteles cu fetele.In liceu nu am avut nicio prietena adevarata. Si da,sunt frumoasa-nu ma laud,dar asta e adevarul,si sunt practic ingrozita cand intru intr-un cerc de fete,ingrijorata ca nu am cu cine sa ma inteleg,etc. Mai e cineva in situatia mea? Va rog sa imi raspundeti. Si le rog in special pe fetele alea "care nu suporta fetele frumoase". Nu vreau sa par ciudata sau paranoica,dar imi spuneti,va rog,parerile voastre si de ce credeti ca multe fete nu ma suporta. Tin sa adaug ca nu sunt deloc fitoasa, sunt foarte amabila si dragutahappyMultumesc mult:*. Dau fundita la cel mai sincer raspuns

Răspuns Câştigător
| BlackCinnamon a răspuns:

Si un raspunsul unui baiat ce ar avea? E invidie, totul tine de invidie, se gandesc ca ce ai facut tu sa meriti sa te nasti asa cum esti, si ele nu. Iti vor locul printre acei baieti, si imediat se comporta urat pentru ca li se pare ca la asa o frumusete sigur esti ingamfata si trebuie sa ai si probleme. asta in mintea lor.

| MyaxD a răspuns (pentru BlackCinnamon):

Merci pentru raspuns:* cat e de adevaratstraight face dar eu vreau sa aud parerea lor. Oare chiar asa o fi?

| Burlacu006 a răspuns (pentru MyaxD):

Ce frumoasa esti love struck vreau sa te vad si la corp. daca esti buna facem o serie de sex laughing

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Ti-am mai raspuns si la precedenta intrebare, dar iti spun sa nu te miri daca lumea se comporta urat cu tine, ca pe cuvantul meu daca nu meriti, ai vazut ca la cealalta intrebare lumea a spus lucrurilor pe nume si acum speri ca o sa gasesti pe altele care o sa iti tina partea?

| val31989 a răspuns:

Salut,cu toate ca sint mult mai mica decit tine m-am aflat in asa situatie, tot timpul cind vedeam o fata frumoasa eram invidioasa si asta nu stiu de ce. Scuze ca imi spun probleme cu toate ca aici trebuia sa iti raspund...dar totusi parerea mea este cred legata de baieti, poate ti se pare ca baietii se vor uita la ea si nu la tine.

| TraficantaDeNutella a răspuns:

Draga mea ...stiu cum ii .....In scoala generala, mai toate fetele din clasa incercau sa imi faca viata un chin. De ce? erau invidioase pe mine si de fiecare data cand cineva imi spunea ca sunt frumoasa ( nu zic ca eu sunt frumoasa ) de fata cu ele era ca un atac la,, corazón,,. Dar cu timpul am invatat sa lupt si sa nu m-ai bag in seama tot ce zic si fac ele, si acum m-am scapat de ele fiindca ma duc la liceu big grin Si eu m-am inteles tot timpul mai bine cu baietii happy. Byeee :*

| MyaxD a răspuns (pentru TraficantaDeNutella):

Hmm....si in ce sens "iti faceau viata un chin"? adica, poti sa dai exemple, te rog? :*

| TraficantaDeNutella a răspuns (pentru MyaxD):

Sigur happy totul a inceput in clasa cred ca a 2-a ( sau a 1-a nu mai stiu sigur ) cand era moda sa dai martisor numai persoanei iubite, si mai toate martisoarle de la baieti au ajuns la mine happy atunci eram foarte fericita ( si uimita ) si au venit doua la banca mea si o inceput sa ma injure, sa ma traga de par, dar nu am prea dat importanta. Dupa in a 3-a am avut o excursie de 3 zile, si mi-am dat seama ca o sa incerce ceva, si am ramas treaza toata noaptea, si cam pe la ora 3 noaptea, o intrat 5 fete la mine in camera, toate avand o foarfeca, si cand o incercat sa imi taie parul, am sarit din pat happy dupa tot in a 3-a : faceam dus dupa ora de sport, si o incercat sa imi schimbe gelul de dus cu o solutie pentru gresie, care daca face contact cu pielea, o sa ai o iritatie grozanica, dar le-am vazut cand o facut asta, si mno, nu am mai facut dus happy So linistit apele in a 4-a si in a 5-a cred ca in fiecare zi, mi se intampla ceva ( cateva exemple ) : veneam la scoala, si cand intram in clasa, surpriza, o galeata de faina in fata sau incercau sa imi taie parul, sau sa faca orice sa sufar. Si pana in a 8-a tot se intampla ceva in fiecare zi ( ceva esuat ) si nu ii spuneam dirigintei fiindca chiar mi se parea amuzant tongue si in a 8-a o intrecut toate fetele orice masura : o venit toate cu bicicleta la scoala, si cand sa intru in curte ....cred ca 6 sau 7 bicilete au trecut pe spatele meu, si am fost dusa de urgenta la spital, si nu mai imi aduc aminte nimic. Mama mi-o spus numai ca aveam capul spart, si piciorul stang rupt... Mno da ce sa-i faci? nu m-am plans nu am facut nimic happy dar am trecut peste asta si mi-am dat seama ca is numai niste geloase. Cam astea is toate big grin

| MyaxD a răspuns (pentru TraficantaDeNutella):

Doamne,sfinte,raman socata. Ce povestesti pare mai degaraba desprins dintr-un film. Greu de crezut ca se intampla asa ceva in realitate.Si la varsta aia? Daomne....si acum la liceu, ti se mai intampla asa ceva?straight face Cat de frumoasa esti? ai ochii albastrii, semeni cu vreo celebritate?big grin. ce colege tampite -sper ca acum au parte de ce e mai rau. tu ocium tot frumoasa ai ramas, indiferent de ce ti-au facut:*

| TraficantaDeNutella a răspuns (pentru MyaxD):

Am ochii foarte verzi ( gen verde iarba happy ) parul saten spre blond, si seaman putin cu Penelope Cruz, numai ca eu am spatiu intre dintii din fata

| MyaxD a răspuns (pentru TraficantaDeNutella):

Ai facebook?big grin poate imi lasi un mesaj pe privat si iti dau add....ca sunt tare curioasa:*

| TraficantaDeNutella a răspuns (pentru MyaxD):

Deny Bla Bla, oricum nu am poze fiindca nu vreau sa stie fetele alea ca eu sunt, si mno, am avut intr-o vreme poze cu mine si nu o fost prea bine...