| chocolate3755 a întrebat:

Intrebarea asta s-ar putea sa sune cam ciudat,dar sunt curioasa,ce parere aveti despre pastrarea virginitatii pina la casatorie? Credeti ca e ok s-o faci pina la nunta sau nu? Adica daca esti pregatita si crezi ca ai gasit persoana potrivita, e ok? Si ce virsta credeti ca e ok? Nu vorbesc acum din punct de vedere religios ci simplu parerea voastra.Deci pro sex prenuptial sau contra?

3 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu am nicio parere doar ca mi se pare aiurea, daca eu ma casatoresc la 28-30 de ani raman virgina pana atunci?! Nu.
Nu prea se mai practica treaba asta cu virginitatea pana la casatorie, mai sunt si exceptii dar mai rar.
Pai eu zic ca e bine sa incepi de la 18 in sus.

| Sadop a răspuns:

Mie, sincer, nu mi se pare extraordinar sa te pastrezi virgina pana la casatorie.
Daca te casatoresti la 35 de ani ramai virgina pana atunci?
Din punctul meu de vedere e o prostie.
Sex faci atunci cand te simti pregatit, gasesti o persoana potrivita si iti doresti asta. Adica pe la 17 -18 ani.

| hucom1 a răspuns:

Cred ca asta depinde de fiecare in parte, important este sa fi impacata cu tine si sa nu regreti dupa... Nimeni nu ar trebui sa decida pentru tine, dar eu personal cred ca e ok, daca ai gasit persoana potrivita...