| silviutzu97 a întrebat:

Intru in toamna a 9-a si nu stiu ce sa aleg? Intensiv informatica sau intensiv engleza! Niste sfaturi?big grin Vreau argumente pro si contra la fiecare daca se poate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place informatica mai mult si consideri ca mai putine ore de engleza iti sunt suficiente pentru ca poti pricepe/invata engleza mai eficient decat la scoala atunci poti alege informatica intensiv(mai multe ore de matematica si informatica, la un nivel mai ridicat de dificultate). Eu as alege informatica intensiv, intrucat un asemenea profil(real) se bazeaza pe materii/stiinte exacte, nu materii de uman/limbi straine.