| Biiia21 a întrebat:

IO prietena a cunoscut un tip pe care dupa cateva zile mi-a facut si mie cunostinta cu el.eu nu prea vorbesc cu el dar imi place de el la fel si prietenei mele pe ea a sarutato pe obraz si de atunci parca sunt mai apropaiti putin da r nu sunt impreuna intr-o noapte stateam eu cu eaa acel baiat si inca 2 el tot se uita la mine si imi zambea Acel baiat ma striga pe nume (nu stiu de unde imi stia numele)si a spus sa ii dau putin telefonul si zice prieta mea ca sa nu il dau eu am spus ca nul am el m-a luat de mana si am mers putin mai incolo iar prietena se uita uart cu uara la mine eu i-am spus ca trebuie sa plec acasa dar mi-a cerut numarul de telefon si nu am vrut sa il dau il iubesc ce pot face acum?

Răspuns Câştigător
| Nebuneală a răspuns:

Heii happy
Ce urat. v-ati indragostit de acelasi baiat.
Ar trebuie sa afli pe cine place cu adevarat.
Din spusele tale. eu nu pot sa imi dau seama... ori pe tine ori pe ea.
Daca te place pe tine, situati va sta in felu urmator. tu ii vezi spune prietenei tale ca il placi si vezi cum reactioneaza. Daca se supara. eu zic sa renunti la baiat. Nu merita sa strici o prietenie pentru un baiat.
Daca ea nu se va supara. ar fi bine sa incerci sa te apropii mai mult de el. Si daca el te place si tu ii dai atentia necesara si ii dai semne ca si tu il placi, se va ivi acea conecsiune intre voi doi.
Mult succeshappy

2 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Nu-i urat pentru ca nu-ti poti controla sentimentele. Im primul rand ar trebui sa afli pe cine place cu adevarat iar apoi sa alegi ori el ori ea. Intr-adevar prietenele sunt mai importante decat baietii dar depinde si ce prietena. Daca este una cu care esti foarte buna prietena si va intelegeti bine ar merita sa o alegi pe ea dar pana la urma ma gandesc, daca este foarte buna prietena ar trebui sa inteleaga, si sa nu aiba ura pe tine pentru ca nu tu l-ai tras pe baiat si el pe tine.

| KidutzuLuvv a răspuns:

Buna.
parerea mea este ca este mult mai importanta o prietena decat un baiatoh go on
prietenii nu iti vor spune niciodata cand ti`e lumea mai draga "ne despartim"
oh go on
incearca sa afi pe cine place mai mult.
sau incearca sa afli daca se joaca cu voioh go on
parerea mea ti-am spus`o"prietenii pe primul loc"happy