| BiancaGeorgiana a întrebat:

Jocul pe calculator vs lectura. Care credeti ca ar fi avantajele si dezavantajele pentru fiecare in parte?

Răspuns Câştigător
| AndradaE a răspuns:

Am aceasta tema pe maine. Eu am scris despre lectura ca da un vocabular elevat, o imaginatie mai bogata si sporeste inteligenta, iar despre calculator ca este o metoda mai rapida de a afla o informatie, dar in timp vom observa ca nu ne ofera prea multa satisfactie din punct de vedere intelectual.

| BiancaGeorgiana explică (pentru AndradaE):

Ce coincidenta.laughingsi eu am tema asta pe miercuri. Multumesc mult.:*

| AndradaE a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Ma bucur ca te ajuta laughing

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai lectura te ajuta sa ai o imaginatie mai bogata, te ajuta sa stii foarte multe lucruri, te relaxeaza, nu iti sctrica vederea.
Dar pe cand atunci cand stai la calculator sa te joci jocuri poate creea dependenta de calculator ceea ce tiar ocupa mereu timpul, tiai strica vederea si din jocuri nu inveti nimic.
O zi buna!