| Rektsona a întrebat:

La anul o sa fiu clasa a IX-a, profesorii te iau tare de la inceput? Adica eu anul' asta m-am bazat pe romana si mate, si am cam uitat din altele, o sa merg la filologie franceza intensiv pentru ca nu au engleza si germana e grea. Adica nu m-am axat pe franceza si aproape engleza la perfectie dar la franceza sunt mediocru. Tin sa mentionez ca este unul din cele 3 cele mai bune licee din Suceava. Nu vreau sa fiu tratat dur si sa iau numai note de 5, voi ce parere aveti, poate voi ati trecut prin astfel de chestiuni.

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca tu inveti bine si te vad ca esti un elev bun, nu ai de ce sa te temi.

| Rektsona explică (pentru LonelyLoner92):

Nu am invatat niciodata si am mediille peste 9 in fiecare an in unii ani si aproape de 10, am invatat doar acuma la romana si la mate ca sa iau note peste 9 macar. cam trebuie sa invat zi de zi? nu prea imi place sa invat mecanic

| AFR81 a răspuns:

Pe vremea cand eram la scoala, profesorii obisnuiau sa ne sperie, sa ne spuna ca la liceu dascalii sunt mult mai exigenti, ca taxeaza la sange, ca nu se sfiesc sa treaca note de 2 si de 3 si ca lasa corigenti si repetenti pe capete. Ei bine, nu e deloc asa. Profesorii sunt la fel, doar ca nivelul este putin mai ridicat. Daca inveti ce se preda la clasa si mai ai si cateva mici cunostinte dinainte, totul e in regula.

| Rektsona explică (pentru AFR81):

Mersi, nu ma sperie realitatea, doar ca voiam sa o aflu, nu ma duce cu zaharelul doar numai am 5 ani am indata 15 laughing