| david_6080 a întrebat:

La ce varsta, credeti voi ca este cel mai potrivit sa iti incepi viata sexuala? rog raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| funnymantm a răspuns:

Parca a mai fost intrebarea asta... in fine :d
Pentru fete:Moral 17 18 ani. (ceva la care eu pers tin mult)
pentru fete: Dar medical este indicat la 15 16 ani, de ce? pentru ca hormonii se pun in functiune si corpul tau se va dezvolta. o sa observi ca tii se va mari talia, dar asta numa pentru ca, corpul se pregateste pentru o sarcina sanatoasa candva in viitor.
pentru baieti: oricand vrei, dar dupa 13 ani, pana atunci organele de reproducere nu sunt complet formate, risti complicatii pe viitor.
Fetelor, intelegi adevarul asta rece si dur. pentru baieti nu exista complexitati psihice cand vine vorba de sex, nu isi complica viata in alte cuvinte tongue (of, din nou, misoginia asta laughing )

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

La 18 ani happyAtunci esti pregatit pentru asa ceva.winkingDaca esti mai mic trebuie sa mai asteptiwinking

nony
| nony a răspuns:

Daca esti baiat.la orice varsta.cu cat mai repede cu atat esti ma machowinking
Daca esti fata...cand simti nevoia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Parerea mea dupa 18 ani cand poti sa-ti asumi responsabilitatea faptelor tale.

mlm
| mlm a răspuns:

De la 18 ani esti pregatit atat fizic, psihic cat si moral sa-ti incepi viata sexuala.

| cioko19 a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta anume pentru acest lucru. Important e ca tu sa te simti pregatit/a!

| yanny`s a răspuns:

Pentru baieti, cat mai devreme, ca le trebuie experientatongue

| Encore a răspuns:

Io zic ca cel mai bine cand te simti pregatit si crezi ca merita, poti sa fi pregatit la 14 sau poti sa nu fi pregatit la 20 de ani, depinde de situatie...

| Andreea_7493 a răspuns:

Nu cred ca este o varsta anume, cand iubesti persoana care iti este alaturi si cand te simti pregatit/a sa faci asta happy

| faranume a răspuns:

Deci... u cati ani ai de intrebi?tongue

| viki a răspuns:

Eu cred ca nu exista varsta, ci atunci cand esti pregatita.tongue

| Misterious a răspuns:

Nu exista o varsta... o sa iti dai seama cand esti tu pregatita, crede-ma... lol@funnymantm laughing

| alle_1861 a răspuns:

Cand te simti pregatit si fizic si moral.

| diavolitza a răspuns:

Corect kandyland. desi la 17 ani esti pregatit fizic si psihic la 18 big grin

| el3ctronizenT a răspuns:

Sunt de parere ca e bine sa ti. o incepi dp 17 ani si la baietii si fete
sub 17 ani deja cred ca e un pic infantil si nu gandesti prea limpede

| Vyio a răspuns:

Unii zic ca la 14, altii ca la 16, altii la 18, altii spun sa o faci cand te simti pregatita. Insa cred ca majoritatea dintre noi n-am facut acest pas cand ne-am simtit pregatiti, ci ne-am orientat dupa prieteni, am fost influentati de cei din jur.
Foarte putine persoane au fost intr-adevar pregatite pentru acest pas. Eu zic ca varsta ideala e undeva la 17-18 ani, depinde de gradul de maturitate al fiecaruia. Sexul nu este doar o joaca, implica sentimente, placere dar si responsabilitati pentru ce s-ar putea intampla dupa.

| freedom a răspuns:

Atunci .cand vei fii capabil sa iti asumi si responsabilitatea a ceea ce inseamna un act sexual si urm luihappywinking